Rīta Panorāma

Telefonintervija ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (ZZS)

Rīta Panorāma

Vai izglītības reformas nākotnes vārdā?

10. jūnijs - krūšu veselibas diena

Ārsti mudina vīriešus atbalstīt sievietes krūts vēža diagnostikā un ārstēšanā

Šogad kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” mērķis ir runāt par agrīnu krūts vēža diagnostikas un ārstēšanas nozīmi, kā arī pievērst uzmanību vīriešu lomai krūts vēža gadījumā.

Kampaņas organizētāji informēja, ka sievietes Latvijā ir kļuvušas atbildīgākas par savu veselību, un ik gadu pieaug to sieviešu skaits, kuras veic regulāru krūšu pašpārbaudi un profilaktiskas pārbaudes. Pēdējos četros gados ir trīskāršojies arī reģionālo vēstnešu skaits, kas brīvprātīgi informē citas sievietes par nepieciešamību regulāri pārbaudīt krūšu veselību.

Šī gada kampaņas mērķis ir runāt par agrīnu krūts vēža diagnostikas un ārstēšanas nozīmi, kā arī pievērst uzmanību vīriešu lomai krūts vēža gadījumā. Rozā lentītes simbols šogad ir veidots no rozā kaklasaites, tādējādi uzsverot, ka

iedrošinājums un atbalsts, ko vīrietis var sniegt sievietei, var veicināt gan laicīgu krūts vēža diagnostiku, gan agrīnas ārstēšanas uzsākšanu.

Tas ir īpaši nozīmīgi, lai ārstēšana būtu iespējami efektīvāka.

Kampaņas galvenais notikums – Krūšu veselības diena – šogad notiks 10.jūnijā, kad ikviens tiek aicināts piedalīties aktivitātēs pie Brīvības pieminekļa, lai vēlāk kopīgi dotos solidaritātes gājienā “Ejam kopā, lai dzīvotu!” līdz sporta namam “Daugava”, kur notiks labdarības basketbola spēle starp Latvijas un Somijas sieviešu izlasēm. Ieeja spēlē par ziedojumiem.

Kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” astoto gadu pēc kārtas organizē Latvijas Basketbola savienība un krūts vēža pacientu atbalsta biedrība "VITA”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti