Dienas ziņas

Trūkst speciālistu darbā ar īpašajiem bērniem

Dienas ziņas

Lūdz ziedot ķengura metodes krēsliem

Lauku skolās veic bezmaksas redzes pārbaudes

Ar Teterevu fonda atbalstu jau 370 lauku skolās skolēniem pārbaudīta redze

Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības projekts “Dakter, es labi redzu!” turpina veikt bezmaksas redzes pārbaudes lauku skolās, un šajā mēnesī acu ārsts apmeklē skolas Vidzemē. Šāda akcija norit jau piekto gadu, un mērķis ir pārbaudīt bērnu redzi visās mazajās lauku skolās Latvijā. 

Šīs un nākamās nedēļas laikā redzes pārbaude bērniem kopumā tiks veikta 18 Valmieras apkārtnes lauku skolās. Viena no tām - Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskola, kur šobrīd mācās 130 skolēni un gandrīz pusei audzēkņu būtu noderīgi veikt redzes pārbaudi. Skolotāji nereti novērojuši, ka, skatoties uz tāfeli vai lasot mācību materiālu, bērni mēdz piemiegt acis, kas tad arī rada bažas, ka varētu būt kādas redzes problēmas. Šī kampaņa ir lieliska iespēja to noskaidrot.

„Es sēžu vairāk uz aizmuguri un dažreiz nevaru saskatīt to, kas priekšā ir uzrakstīts. Nē, man nav briļļu un man teica, ka man ir laba redze,” stāsta J. Endzelīna Kauguru pamatskolas 6. klases audzēknis Jēkabs Pikšāns.

„Ir ļoti labi, ka ir atsaucīgi skolotāji, kas arī pamana, kas pievērš uzmanību un kas iesaka bērnam doties uz šo pārbaudi,” uzsver Borisa un Ināras Teterevu fonda sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Germane.

Labdarības projekta “Dakter, es labi redzu!” laikā kopumā redzes pārbaudes bērniem veiktas jau vairāk nekā 370 lauku skolās. Atsaucīgas ir visas, jo daudzās ģimenēs ir finansiālas grūtības un vecāki vienkārši nespēj regulāri aizvest bērnu pie acu ārsta un, ja nepieciešams, arī iegādāties jaunas brilles.

Būtisks ieguvums arī, ka bērniem ar redzes problēmām izsniedz dāvanu karti 45 eiro vērtībā, kas vienlaikus ir recepte, ar ko vecākiem doties uz optikas veikalu.

„Es domāju, ka vecāki arī ir atbildīgi un viņi iesaistās. Ir arī bērni, kuriem brillītes ir izrakstītas, tikai dažiem bērniem nav rocības nomainīt tās uz jaunākām brillēm. Un es domāju, ka šīs dienas projekts arī mums vērsīs daudzas lietas par labu,” uzsver J. Endzelīna Kauguru pamatskolas direktore Iveta Rambola.

Lielākajai daļai skolēnu acu ārsts konstatē tuvredzību, un tas skaidrojams ar viņu ikdienu, kas pamatā paiet, lasot grāmatas, pildot mājasdarbus un daudz laika arī pavadot pie datora vai telefona. Retāk redzi ietekmē ģenētiskās izmaiņas.

Acu ārsts uzsver, ka bērnu redzi var uzlabot, ja problēmas konstatē laicīgi un regulāri veic vingrinājumus. 2010.gadā Latvijas skolās bērniem tika veikts redzes skrīnings, kas parādīja, ka redzes korekcija nepieciešama vairāk nekā 40% jaunāko klašu skolēnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt