Valsts asinsdonoru centrs atsāk plazmas donoru pieņemšanu

Valsts asinsdonoru centrs atsācis plazmas donoru pieņemšanu Rīgā, Sēlpils ielā 9. Plazmu pārtrauca pieņemt, sākoties Covid-19 pandēmijai. Līdz tam plazmas donoru atsaucību centra speciālisti vērtēja kā labu.

Par plazmas donoru var kļūt persona, kas pēdējo 12 mēnešu laikā ziedojusi asinis vismaz divas reizes un no pēdējās nodošanas reizes ir pagājuši ne vairāk kā seši mēneši. Personai jābūt veselai un jāatbilst donoru atlases vispārējiem kritērijiem.

Savukārt no 27. aprīļa plazmas donorus sāks pieņemt arī Valsts asinsdonoru centra Latgales filiālē Rēzeknē.

Filiāles vadītāja Ināra Čerņavska pastāstīja, ka "plazma ir asins šķidrā daļa, kas satur daudz bioloģiski aktīvo vielu – olbaltumus, lipīdus, fermentus, hormonus. Ņemam atkarībā no donora svara no 600 līdz 800 mililitriem plazmas vienā reizē. Plazma atjaunojas septiņu dienu laikā".

"Šo plazmu izmanto arī pārliešanai, plazmoferēzes plazmu tomēr pārsvarā izmanto preparātu ražošanai, tas ir – albumīna ražošanai un dažādu imūnglobulīnu ražošanai, recēšanas faktoru ražošanai, piemēram. Pārsvarā albumīni ļoti nepieciešami cilvēkiem ar aknu saslimšanām, ar nieru saslimšanām. Ļoti nepieciešami tie komponenti, ļoti. Arī mūsu slimnīcai trūkst," sacīja Čerņavska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti