Asinsdonoru centrs lūdz atsaukties visu asinsgrupu donorus, īpaši 0-

Šobrīd Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina atsaukties visu asinsgrupu donorus, īpaši 0-, informēja VADC, norādot, ka martā dosies 56 izbraukumos, taču donori gaidīti arī pastāvīgajās ziedošanas vietās.

Izbraukumi plānoti daudzviet Latvijā – Rīgā, Ķekavā, Jēkabpilī, Bauskā, Cesvainē, Krāslavā, Vecumniekos, Kandavā, Madonā, Jūrmalā, Dobelē, Ludzā un citviet.

Pilns izbraukumu vietu saraksts pieejams mājaslapā www.donors.lv.

Tāpat ir gaidīti pastāvīgajās ziedošanas vietās:

  • Rīgā – Sēlpils ielā 9, Brīvības bulvārī 32 un Hipokrāta ielā 2,
  • Kurzemes filiālē – Liepājas slimnīcā (pēc iepriekšēja pieraksta), Latgales filiālē – 18. novembra ielā 41, Rēzeknes slimnīcā,
  • reģionālo slimnīcu asins sagatavošanas kabinetos – Ventspilī, Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 20 minūtes.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur šādu informāciju: personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti