Rīta Panorāma

Intervija ar Daini Loci

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

I. Ziedoņa fonds «Viegli» ieskandinās svētkus ar izzinošu notikumu bērniem

Ziedoņa fonds «Viegli» ieskandinās svētkus ar izzinošu notikumu bērniem

Nedēļas nogalē bērniem būs iespēja mācīties. Šī ir pavisam cita mācīšanās – radoši izzinošā un visai muzikālā notikumā. To rīko Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” iniciatīva “Ziedoņa klase”, kas Ziemassvētku ieskandināšanai piedāvās interaktīvu nodarbību “Lāča Andreja stunda”, raidījumā “Rīta panorāma” pauda Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska, mūziķi Renārs Kaupers un Kaspars Zemītis.

Ziemassvētku notikums “Lāča Andreja stunda” ir pirmais Ziedoņa klases pieredzē balstītas mācīšanās notikums arī pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kas aicina mācīties svētku laikā.

Radoši izzinošais notikums atdzīvinās Imanta Ziedoņa pasaku tēlus Kroko un Suni Funi, kuri mudinās bērnus līdzdarboties stāsta veidošanā, lai katru reizi tas izvērstos nedaudz citāds. Aktieri spēlēs izzinošas spēles un aicinās bērnus dziedāt īpašu Renāra Kaupera un Kaspara Zemīša sacerētu dziesmu par fonda draugu, Ziedoņa muzeja krājuma atpazīstamāko priekšmetu -  lāci ''Andreju Upīti''.

Ziedoņa klase ik dienu runā par citādu mācīšanos, pauž Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska. Šajā “Lāča Andreja stundā” vairāk runā par citādu svētku svinēšanu.

Pasākumā bez dažādām spēlēm un citām aktivitātēm kā galvenais notikums jāizvirza “Lāča Andreja dziesma”, ko izpilda mūziķi mūziķi Renārs Kaupers un Kaspars Zemītis.

Raidījuma viesi dalās ar savām pārdomām par Ziemassvētku svinību centrālo notikumu, katram tas ir citāds.

“Citādība un samīļošana svētkos ir svētku atslēga, uzskata Elizabete Pavlovska.

Renārs Kaupers uzskata, ka malā jānoliek lielais “dāvanu trakums”.

Kopā būšana un muzicēšana ir veids, kā mūziķis Kaspars Zemītis mācās “apmīļot” savējos.

Radoši interaktīvo uzvedumu ''Lāča Andreja stunda'' veido režisors Valdis Pavlovskis, piedaloties aktieriem Mārim Bezmeram, Jānim Kronim un Unai Eglītei. Interaktīvā nodarbība bērniem “Lāča Andreja stunda” notiks 14. un 15. decembrī Latvijas Kultūras koledžas telpās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt