Video: Konference «Aizej tur – nezin kur? Ceļa meklējumi vardarbības pret bērnu novēršanai»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

“Centrs Dardedze” rīko konferenci ar nosaukumu “Aizej tur – nezin kur? Ceļa meklējumi vardarbības pret bērnu novēršanai” ar mērķi veicināt izpratni par mērķtiecīgas bērnu tiesību aizsardzības sistēmas nepieciešamību valsts un pašvaldību līmenī. 10. septembrī Nacionālās bibliotēkas telpās notiks arī izstādes “Bez vardarbības” atklāšana.

Konferences mērķauditorija ir politikas veidotāji un lēmumu pieņēmēji valsts un pašvaldību līmenī, un tās atklāšanā piedalīsies Valsts prezidents Egils Levits, labklājības ministre Ramona Petraviča, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un Zviedrijas vēstniecības pārstāvis Hanness Tordengrens. Konference un izstāde tiek rīkota sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību un Zviedru institūtu.

Ar konferenci iecerēts sniegt lēmumu pieņēmējiem un plašākai sabiedrībai reālu un objektīvu skatījumu uz to, kādi ir Latvijas bērnu un ģimeņu atbalsta sistēmas trūkumi, kāds varētu būt kopīgais virziens un starptautiskā praksē pārbaudīti risinājumi. Kā iespējamais plāns institūciju mobilizēšanai konferencē tiks aplūkotas ANO Globālās partnerības vardarbības pret bērnu novēršanai izveidotā "Ceļa meklētāju" valstu kustība un Pasaules Veselības organizācijas un citu starptautisko organizāciju izstrādātās INSPIRE vadlīnijas vardarbības prevencijai.

Konferencē izskanēs Globālās partnerības vardarbības pret bērniem novēršanai pārstāves Sabines Rakotomalalas, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvja Jondžī Jona un bērnu ombuda Zviedrijā Elizabetes Dālinas video prezentācijas, savukārt no vietējiem runātājiem ar prezentācijām uzstāsies Pārresoru koordinācijas centra konsultante Sigita Sniķere, Latvijas Universitātes pētniece Zane Linde-Ozola, kā arī “Centrs Dardedze” vadītājas Agnese Sladzevska un Laila Balode.

Plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā tiks atklāta izstāde “Bez vardarbības”, kuras ilustrācijas izstrādājusi zviedru māksliniece Stīna Virsēna, apvienojot tās ar citātiem no bērnu rakstnieces Astrīdas Lindgrēnas runas “Bez vardarbības”. Astrīda Lindgrēna ir teikusi: “Sniedziet bērniem mīlestību, vairāk mīlestības un vēl vairāk mīlestības, un veselais saprāts radīsies pats par sevi.”

Konferences otrajā daļā tiks organizētas darba grupas, kam sekos paneļdiskusija par šķēršļiem un risinājumiem vardarbības pret bērnu prevencijā. Diskusijā piedalīsies eksperti no vairākām ministrijām, Valsts policijas, Latvijas Universitātes un projekta “Skola2030”.

Konferences dienas kārtība:

8.30 - 9.00 Reģistrācija un rīta kafija.

9.00 - 9.10 Konferences atklāšana. Valdis Melderis.

9.10 - 9.20 Valsts amatpersonu uzrunas. Egils Levits, Valsts prezidents.

9.20 - 9.30 Ramona Petraviča, Labklājības ministrija.

9.30 - 9.40 Jānis Bordāns, Tieslietu ministrija.

9.40 - 9.50 Hanness Tordengren, Zviedrijas vēstniecība.

9.50 - 0.00 Laila Balode, “Centra Dardedze” valdes locekle.

10.00 - 10.20 Latvija kā "Ceļa meklētāju" valsts darbības aktivizēšanai   (video) Sabine Rakotomalala, Globālās partnerības vardarbības pret bērniem novēršanai pārstāve.

10.20 - 10.40 Vardarbības pret bērniem novēršana: kā INSPIRE stratēģijas var palīdzēt? (video) Jondžī Jona (Yongjie Yon) , Pasaules Veselības organizācijas Eiropas biroja Vardarbības un traumu prevencijas programmas pārstāvis.

10.40 - 11.00 Vardarbības pret bērniem izskaušana (video) Elizabete Dālina (Elisabeth Dahlin), Bērnu ombuds Zviedrijā.

11.00 - 11.30 Izstādes "Bez vardarbības" atklāšana un kafijas pauze.

11.30 - 11.50 Preventīvā atbalsta sistēmas izveide veselīgai bērnu attīstībai un pašrealizācijai. Sigita Sniķere, Pārresoru koordinācijas centra konsultante.

11.50 - 12.10 Ko mēs zinām un nezinām par seksuālo vardarbību pret bērnu Latvijā? Zane Linde-Ozola, Latvijas Universitātes pētniece.

12.10 - 12.30 "INSPIRE 7 stratēģiju" konteksts seksuālās vardarbības pret bērnu novēršanai Latvijā. Laila Balode, Agnese Sladzevska, “Centra Dardedze” dibinātājas un valdes locekles.

12.30 - 13.30 Pusdienas.

13.30 - 14.30 Darba grupas par INSPIRE stratēģiju ieviešanu Latvijā. “Centra Dardedze” moderatori.

14.30 -15.30 Ekspertu paneļdiskusija. Valsts institūciju pārstāvji.

15.30 -15.45 Noslēgums. Valdis Melderis.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti