Sadaļas Sadaļas

VIDEO: Kādu atbalstu var saņemt ģimenes ar bērniem

Bērnu mentālās veselības nedēļa "Runā ar mani" Latvijā zināmi psihologi, psihoterapeiti un pedagogi izglītos vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēs par palīdzības iespējām Latvijā. Šodien saruna ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Konsultācijas daļas vadītāju Ingu Gulbi par pieejamo atbalstu vecākiem un bērniem.

Sarunā ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Konsultācijas daļas vadītāju Ingu Gulbi noskaidros visu par pieejamo atbalstu vecākiem un bērniem:

  • Kas ir VBTAI, un kādos gadījumos var vērsties pie institūcijas speciālistiem?
  • Kā rīkoties vecākam, kuram ir aizdomas, ka bērnam ir mentāla saslimšana? Kā VBTAI var palīdzēt? Ko ģimene var saņemt bez maksas un ko – par maksu?
  • Kādas ir mentālās saslimšanas "profilakses" iespējas? Ko pandēmijas laikā var vecāki darīt, kur, piemēram, aicināt pusaudžus vērsties?

Tiešraides un videostāstus varat skatīties LSM.LV.

Uzziņai:

No 8. līdz 14. martam tiešsaistē norisināsies Bērnu mentālās veselības nedēļa, kurā Latvijā zināmi psihologi, psihoterapeiti un pedagogi izglītos vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēs par palīdzības iespējām Latvijā.

Vebinārus un sarunas tiešsaistē vadīs psiholoģe, psihoterapeite Diāna Zande, pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, ārsts psihoterapeits Artūrs Miksons, psihiatre Ieva Everte, pedagoģe Līga Bērziņa, klīniskā psiholoģe Kirstīne Balode un citi. Nedēļas notikumos piedalās arī “Centrs Dardedze” un biedrība “Papardes zieds”. “Runā ar mani” organizē biedrība “Debesmanna”; visi notikumi ir bez maksas.

Paralēli tiešsaistes sarunām norisināsies arī citi pasākumi – visu nedēļu “Debesmannas” sociālo tīklu profilos un LSM.LV ar videostāstiem dalīsies dzejnieki un rakstnieki, kas atsaukušies reflektēt par savām sajūtām saistībā ar mentālās veselības tēmu.

Katru vakaru “Debesmanna” profilā “Instagram” uz vecāku jautājumiem atbildēs pieredzējuši speciālisti; savukārt bērni visu nedēļu varēs saņemt bezmaksas konsultācijas, vēršoties pie “Papardes zieda” speciālistiem. Nedēļas noslēgumā ar savu pētījumu par jauniešu mentālās veselības problēmām savā blogā dalīsies arī Mg. psych. Ieva Vītoliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt