Rīta Panorāma

«Lielais Džons» - izsolē pārdod lielāko dinozaura triceratopa skeletu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāju Ingu Akmentiņu-Smildziņu

Vecāku organizācijas vadītāja: Nav jāvaimanā par saujiņu pedagogu, kas aizies. Bērniem vajadzīgi paši labākie skolotāji

Sācies skolēnu brīvlaiks, kas tiek pagarināts pandēmijas dēļ, daudziem vecākiem ir bažas vai būs iespēja bērniem atgriezties skolā mācībām klātienē, raidījumā “Rīta panorāma” pauž vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, uzsverot, ka izglītības un zinātnes nozarei jādara viss iespējamais, lai celtu pedagoga profesijas prestižu, kas ļautu izvēlēties labākos šīs profesijas pārstāvjus.

Inga Akmentiņa-Smildziņa uzsver, ka šis laiks daudzās ģimenēs rosina grūtsirdību, skumjas, ir bailes un apjukums, arī dusmas par notikušo. Daudzas ģimenes saskaras arī ar traģiskiem noteikumiem, tai skaitā ar dažādiem viedokļiem Covid-19 sakarā.

“Tie bērni, kuri nejūtas piederīgi skolai vai savai klasei, labprāt dodas attālinātajās mācībās,” attālinātās mācības raksturo Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Pedagogi šobrīd ir tādā pašā situācijā, kā mēs visi. “Man personīgi pedagogu jautājums bija vissāpīgākais,” pauž Akmentiņa-Smildziņa. Tas bija saistīts ar pedagogu vakcinēšanās jautājuma novēlotu pieņemšanu. Tā rezultātā notika pat skolu aizvēršanas saslimušu pedagogu dēļ.

 “Kas ir šie cilvēki, kas stāv klašu priekšā? Kas ir tās vērtības, ko viņi nes mūsu bērniem? Kas ir skolotājs? Viņš nav cilvēks, kam jānostājas klases priekšā un jānolasa “Skola2030” sagatavotais mācību materiāls. Mēs sagaidām daudz vairāk.

Paldies visiem pedagogiem, kuri nes labas vērtības,” uzsver Akmentiņa -Smildziņa.

Vecāku organizācijas vadītāja domā, ka par tiem pedagogiem, kas nav vakcinēti un pat vēlas saslimt, nav tik daudz jāvaimanā. Par to, kas notiks, ja šī saujiņa pedagogu aizies prom, jādomā risinājumi valstiski, kā stiprināt izglītības un zinātnes nozari tā, lai starp skolotājiem ir konkurence,  “lai mūsu bērnus māca paša labākie, tas ir būtiski, kāda būs mūsu nākotnes valsts”.

Par attālinātajām mācībām satraukums ir mazāks, jo process jau ir zināms, bet ir bažas un  neticība, ka pēc trim nedēļām bērni varēs atgriezties skolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti