Vecāki kļūst par vecākiem līdz ar pozitīvu grūtniecības testu!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Sabiedrība mainās soli pa solim, pārmaiņām bērnu audzināšanas jautājumos nepieciešams ilgāks laiks, bet jau tagad redzamas pozitīvas pārmaiņas, tā pauž dzejniece un žurnāla “Mans Mazais” galvenā redaktore Ērika Bērziņa.

Toms Grēviņš uzskaita jauno vecāku populārākos informācijas avotus - žurnāls “Mans Mazais”, blogi, tviteris. Vai lasītājs ir spējīgs domāt preventīvi?

Agnese Bērziņa uzskata, ka tēti netiek ignorēti, bet sabiedrības stereotipi par šo lomu sadalījumu mainās ilgā periodā.

Žurnāla lasītājiem “daudz stāstām par to, ka vecāki kļūst par vecākiem līdz ar pozitīvu grūtniecības testu. Bieži jaunie vecāki domā, ka visu zina, bet ir pilnīgi normāli saprast, ka vecāki ko nezina un meklē palīdzību. Pozitīva kustība ir PEP (pirmās emocionālās palīdzības)  mammas, kuras ierodas palīdzēt, ja nepieciešams.

Tēvu mazāka iesaistīšana bērnu audzināšanā ir kompleksa problēma. Bieži mammas tētus nelaiž klāt bērnam, jo viss šķiet trausls un bailīgs un arī tīri emocionāli nespēj pielaist tēvus klāt.

Vēl ir uzskats, ka mammas zina labāk. Mammai ir jābūt tai, kura tēvus iedrošina!”

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runā par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicina ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti