Ģimenes studija

Ar digitālā detoksa kampaņu mudina viedierīces lietot jēgpilni

Ģimenes studija

Kauliņu ģimenei atgriezties no Briseles Latvijā bijusi iekšēja nepieciešamība

Nesavtīgs darbs sabiedrības labā ir arī mūsdienu jauniešu vērtības

Pusaudzis Morics: Himnas dziedāšana un karodziņš pie sirds nepadara par valsts patriotu

Valoda, daba, ticība, ka ir iespējamas izmaiņas, ka svarīgi pilnveidoties un strādāt ar sevi, lai spētu pieņemt labākus lēmumus – tādas atziņas raidījumā “Ģimenes studija” pauda viesi - jaunieši, kuri gatavi nesavtīgi darboties sabiedrības labā, iesaistoties nevalstiskajās organizācijās un paužot savu attieksmi daudzos būtiskos jautājumos.

Raidījumā viesojas četri jaunieši, kuri aktīvi iesaistās dažādās sabiedriskās aktivitātēs - Marta Reihmane (15), Mārupes jauniešu domes priekšēdētāja, Viktorija Teterovska – Siguldas jaunsargu vienības jaunsardze (17), Morics Meņģelsons (14) iesaistījies pret klimata pārmaiņām, vides jautājumu risināšanā un dabas aizsargāšanā, Matīss Dālbergs – aktīvs ceļotājs un ceļojumu organizētājs.

Marta uzsver, ka Mārupē ir aktīvi jaunieši, kas kopā pilnveido jauniešu dzīvi novadā, veidojot pasākumus, projektus jauniešiem. “Ģimene daudz var ietekmēt, ko bērns un jaunietis dara, var pavirzīt ko darīt un mainīt. Nozīmīgi arī draugi, kuri atbalsta un saprot,“ par jauniešu atbalstu skaidro Marta.

Viktorija Teterovska Jaunsardzē nokļuva brāļu ietekmē - brāļi gāja Jaunsardzē, Viktorija piedalījās laivu braucienā un izlēma, ka apmeklēs šo pasākumu. Kad bija aicinājums pieteikties Jaunsardzes pašpārvaldē, pieteicās.  Ģimenes atbalsts ir nozīmīgs, uzskata Viktorija, vecāki ļāva izmēģināt dažādas aktivitātes, lai saprastu, ko vēlētos – izmēģināja dejas, teātri, dažādus sporta veidus, kamēr apstājās pie intereses jaunsargu pasākumos. Jebkura pieredze ir vērtīga, uzskata Viktorija.

Morics iesaistījies kustībā pret klimata pārmaiņām, vides jautājumu risināšanā un dabas aizsargāšanā. Bija vēlēšanās piedalīties vides aizsardzības pasākumos, jo sapratis, ka daudzas aktivitātes ir dabai nedraudzīgas. Iestājoties par klimatam draudzīgu politiku, saņēmis arī negatīvu attieksmi no sabiedrības komentāru formā internetā.

Viens cilvēks nevar izraisīt pārmaiņas valstī, svarīgi, lai sadzird visu domubiedru kopumu, pauž Morics.

Matīss Dālbergs daudz ceļo un organizē ceļojumus jauniešiem. Matīss iesaka nolikt malā telefonu un palīdzēt citiem, ceļot un izzināt pasauli. Sociālais darbs ārpus ikdienas ir svarīgs jauniešiem. Ģimenes atbalsts ir virzošs, bet arī ir nepieciešams kāds ārpus ģimenes, kas motivē darboties, uzskata Matīss.

Raidījuma viesi Viktorija, Marta, Morics, Matīss kopā ar raidījuma vadītāju Mairitu Znotiņu

Kas ir patriotisms?

Marta nebaidās no skaļā vārda “patriots”, dzīvo Latvijā un vēlas te strādāt un mācīties, jo, ja neko šeit nemēģinās mainīt, nekas arī nemainīsies. Jauniešiem ir jāgrib, lai šeit kas mainās, uzlabojas, notiek. Marta kopā ar saviem domubiedriem grib aicināt citus jauniešus būt aktīviem, iesaistot arī vairāk puišu, jo šobrīd iniciatīva vairāk ir meiteņu rokās. Kā īpašu Latvijā Marta uzskata dabu.

Matīss uzsver, ka Latvija ir vienīgā vieta, kur būt savējam, kur viņš nejūtas kā tūrists. Reizēm ir jāaizbrauc kur tālāk pasaulē, lai sapratsu, kas ir dārgs. Matīss kā īpašu uzskata latviešu vēlmi palīdzēt citiem. Labākais, kā veikt pārmaiņas Latvijā, ir darbs ar sevi.

Morics sevi uzskata par valsts patriotu, vēlas te dzīvot un strādāt. Viņš domā, ka himnas dziedāšana, karodziņš pie sirds un pastiprināta interese par valsti patriotu nedēļas laikā nepadara par patriotu. Ir lepnums par mūsu tradīcijām, Moricam patīk par tām stāstīt, otrs lepnums ir Latvijas daba.

Viktorija uzskata, ka valoda ir viens no veidiem, kā iemīlēt valsti un zemi. Viņa domā, ka nav jābrauc uz citām zemēm, lai būtu vieglāk, uzskata, ka ir pietiekami stipra, lai varētu pārvarēt grūtības. Viktorijas ģimene koncentrējas uz Latvijas apceļošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt