Profesiju «pielaikošana» ar izzinošām aktivitātēm un profesionāļu meistarstiķiem izstādē «Skola 2020»

Profesiju “pielaikošana”, aizraujošas aktivitātes un plašākā informācija par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs  – tas viss jau šonedēļ izstādē “Skola 2020” Ķīpsalā, preses paziņojumā informē izstādes organizētāji.

Lai skolēni gūtu priekšstatu par dažādām profesijām un atklātu sev arī ko pilnīgi jaunu, “Skola 2020” dalībnieki apmeklētājiem piedāvās iespēju izmēģināt roku vienā vai otrā arodā un gādās par to, lai izstādes apmeklējums būtu ne vien izzinošs, bet arī prieku raisošs. Neliels ieskats izstādes piedāvājumā.

Viss skaistumam

Imidža skolas-studijas “Unastyle” un profesionālās vidusskolas “RIMAN” stendā varēs iegūt ne tikai nepieciešamo informāciju par studiju programmām un nosacījumiem, bet arī tikt pie skaista meikapa vai frizūras! Savukārt make-up ABC ikdienai demonstrēs un izglītības iespējām iepazīstinās Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā radošo industriju pārstāvji no Modes, stila un dizaina nodaļas.

Iejusties mediķa ādā

Izstādē “Skola 2020” varēs "iekāpt", iespējams, savā topošajā darbavietā – neatliekamās palīdzības auto – un uzzināt vairāk par šo profesiju! Latvijas Universitātes (LU) P. Stradiņa Medicīnas koledža piedāvās pārbaudīt, vai var atpazīt dažādas anatomiskās struktūras radioloģiskos izmeklējumos, bet LU Rīgas medicīnas koledža – praktizēties brūču šūšanā un injekciju veikšanā!

Sarunas par teātri

Latvijas Kultūras akadēmijas ekspozīcijā 28. februārī plkst. 12.00 Skatuves mākslas katedras vadītāja Zane Kreicberga uz sarunu aicinās Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku un režisoru no Maskavas –  Sergeju Golomazovu. Jau jūlijā sadarbībā ar teātri tiks uzņemti studējošie apakšprogrammā “Dramatiskā teātra aktiera māksla”.

Satiec robotus

Ja ir interese par robotiku, tad ir lieliska iespēja Transporta un sakaru institūta ekspozīcijā izmēģināt savas prasmes cilvēkveidīgā robota NAO programmēšanā vai pārbaudīt savas zināšanas prāta spēlē ar robotu UR3. Starp citu, cilvēkrobotu, ko radījuši inženierzinātņu studenti, varēs satikt arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas stendā. Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes ekspozīcijā – uzspēlēt spēli “Krustiņi un nullītes” ar robotizētu manipulatoru. Bet ko izveidojuši Latvijas Lauksaimniecības universitātes zinātnieki? Robotu – nezāļu ierobežotāju! Tas spēj atšķirt ne tikai derīgos augus no nezālēm, bet arī likvidēt tās ar lāzeru.

Satikt sociālo tīklu zvaigznes

Latvijas Universitātes stendā visās trīs izstādes dienās apmeklētājus izklaidēs un uz aktivitātēm aicinās LU absolvente, “Instagram” personība un blogere Sindija Bokāne, bet Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola "RISEBA" 28. februārī plkst. 14.15 ir sarūpējusi tikšanos ar platformas “TikTok”  zvaigznēm Latvian Sisters,  kuras dalīsies ar savu pieredzes stāstu.

Ienirt virtuālajā realitātē

Izstādē “Skola 2020” varēs uzzināt ne vien par studiju iespējām šajā jomā, bet arī pārliecināties, ko spēj studenti. Piemēram, Vidzemes Augstskolas stendā varēs uzspēlēt acu skatiena izsekošanas spēli, kurā Vidzemes Augstskolas augi ir jāglābj no milzīgiem krusas graudiem. Starp citu, spēles izstrādātāju Andri Ivanovu, Vidzemes Augstskolas studentu, skolēni varēs sastapt 28. februārī un 1. martā. Studentu radītas videospēles varēs izmēģināt arī Ekonomikas un kultūras augstskolas stendā. Bet Valsts izglītības attīstības aģentūras stendā būs ne vien noderīga informācija par izglītības iespējām Latvijā un Eiropā, bet būs arī iespēja ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību paviesoties trīs uzņēmumos, kuri strādā ar jaunākajām tehnoloģijām: “Schneider Electric” (elektronika, robotika), “Baltic 3D” (3D printēšana) un “Towerhex” (virtuālās realitātes spēles).

Daudz izzinoša un aizraujoša piedāvās arī pārējie izstādes “Skola 2020” dalībnieki. Ogres tehnikums aicinās izmēģināt mežizstrādes simulatoru, digitālos gleznošanas rīkus un izveidot datorspēles vidi. Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija aicinās izmēģināt karavīra ekipējumu, Novikontas Jūras koledža – iejusties kuģa stūrmaņa profesijā, bet Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Pārtikas produktu ražošanas un ēdināšanās nodaļas audzēkņi prezentēs pašu gatavotus gardumus un iepazīstinās ar garšu daudzveidību. Pasākumu programma.

Vairāk par izstādi: www.bt1.lv/skola

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt