Objektu māksla - asemblāža. Dienas darbiņš mazajiem māksliniekiem

Šodien dienas darbiņā kas jauns un neparasts - asemblāža*.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Mākslas zinātniece Baiba Nurža  kopā ar Vecmīlgrāvja bērniem, iedvesmojoties no šobrīd kultūras pilī “Ziemeļblāzma” redzamajām izstādēm (2019. gada II izstāžu cikls – “Atmiņu metamorfozes”), stāstīja par asemblāžām un palīdzēja tās izveidot.

Varat pamēģināt arī jūs!

Asemblāža ir neparasts vārds un neparasts mākslas veids – tā ir kā pāreja starp divu  dimensiju kolāžu (darbs plaknē) un jau trīsdimensionālo instalāciju (darbs telpā). Tas ir mākslas darbs, kurā izmanto priekšmetus, piemēram, no sadzīves. Visbiežāk to veido rāmītī vai kārbiņā.

Nepieciešams:

Neliela kastīte vai rāmītis ar kartona pamatni, dažādas sīkas lietiņas – piemēram, vairs nederīgas rotaslietas, pulksteņa detaļas, knaģi, spalvas, gliemežvāki, attēli no vecām grāmatām, žurnāliem, kartēm vai notīm, kā arī līme un šķēres.

Norise:

Sākumā jāizvēlas kāda plašāka tēma, par ko veidot mākslas darbu Piemēram, “mīlestība”, “laiks”, “brīnums” vai kas cits, liels un sajūtu ziņā ietilpīgs. Tad, par to domājot, no asemblāžai paredzētajiem nieciņiem jāizvēlas tie, kas simboliski saistās ar iecerēto tematu. Tad tie jāizvieto kastītē vai rāmītī gluži kā televizora ekrānā. Kad kompozīcija sabīdīta un šķiet, ka nu izskatās vislabāk, viss jānostiprina un jāpielīmē. Beigās mākslas darbam jādod nosaukums.

* Objektu mākslas paveids – dažādu (citām vajadzībām paredzētu) priekšmetu apkopojums plaknē vai telpā. (Aldersons J. Mākslas un kultūras vārdnīca ar interneta atslēgvārdiem. Rīga, Zvaigzne ABC, 2011.)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti