Treniņš: Lidojums uz citām planētām. Kļūsti par astronautu!

Lai kļūtu par astronautu un dotos misijā, nepieciešams trenēties; aicinām visu aprīli trenēt spējas un vairot zināšanas par astronauta profesiju. Šodienas uzdevums ir redzes atmiņas trenēšanai, vērīgumam, uzmanības un pacietības attīstībai.

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

Pētniecība un pētnieciska domāšana ir ļoti būtiska nākotnes prasme. Pētniecību ierasti saistām ar zinātniekiem, bet pētnieciska domāšana ir attīstāma jau pirmsskolā. Dažādu procesu pētīšana un vērošana trenē prasmes, kas astronautiem būs īpaši nozīmīgas!

Lidojums uz citām planētām

Izdrukā darba lapas!

Dokumenti

Lidojums uz citām planētām

Lejuplādēt

65.86 KB

 

 

 

 

Katram topošajam astronautam ir svarīgi trenēnies būt precīzam un rūpīgam. Tas prasa augstas koncentrēšanās spējas. Kad astronauti veic zinātniskus pētījumus kosmosā, viņiem jārīkojas ļoti precīzi un rūpīgi, nepieļaujot nevienu kļūdu. Vēl precīzāk kā uz Zemes! Jo kosmosā, kur nav gravitācijas, visi priekšmeti lidinās apkārt un, aizmirstot par kādu lidojošu priekšmetu, tas var nokļūt neparedzētā vietā un izraisīt avārijas situācijas. Tāpat zinātniskos pētījumos katra kļūda var mainīt eksperimenta rezultātus un pat ietekmēt astronautu drošību. 

Šodienas uzdevums būs tava minimisija, kurā tu varēsi trenēt šīs prasmes un nogādāt raķetes uz dažādām Saules sistēmas planētām! Tāpēc, kad strādā pie šī uzdevuma, iedomājies, ka esi kosmosa kuģī, un no tavas precizitātes un rūpības atkarīga visas tavas kosmosa misijas komandas drošība! 

Šīs prasmes tev noderēs arī turpmāk, jo īpaši ceļojot kosmosā!

Mērķis: attīstīt savu precizitāti un rūpību, trenēt koncentrēšanās spēju.

Materiāli: uzdevuma lapas un zīmulis.

Aktivitātes norise: 

  • Uzdevuma dalībniekam vai komandai izsniedz darba lapas ar raķetēm un planētām.
  • Dalībnieki zīmē līnijas no raķetēm līdz atbilstošajām planētām, ņemot vērā to trajektorijas.
  • Uzdevumu izvērtē, lai noteiktu, cik precīzi ir izdevies veikt savu misiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti