Liniņu leļļu saime aicina ģimenes ar bērniem svinēt pavasara saulgriežus

Pavasara saulgriežu laikā, 21. martā plkst. 12.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā Liniņu leļļu saime aicina iepazīt Lielās dienas tradīcijas interaktīvā izrādē ģimenēm ar bērniem, paziņojumā presei informēja muzeja pārstāvji.

Liniņu saime ir leļļu ģimene, kas svin gadskārtu svētkus un aicina iesaistīties arī bērnus un vecākus. Kopā ar lellēm bērni šoreiz svinēs Lielo dienu, piedaloties svētku gatavošanās darbos un uzzinot par to norisi un nozīmi. Izrādes laikā folkloras kopa “Putni” izdziedās un izspēlēs ar saulgriežiem saistītās dziesmas un rotaļas, bet lellēm līdzpārdzīvos aktieri Alīda Pērkone un Rihards Zelezņevs.

Lielā diena ir laiks, kad tumsa un gaisma ir nonākusi līdzsvarā. Tas ir pārejas brīdis, kad ir jāpalīdz dabai iešūpoties jaunam gaismas un dzīvības ritam. Lai to paveiktu, svētkos ir jāveic daudz un dažādas darbības – saules lēktā jāmazgājas avotā, jāizšūpojas, jāripina olas un jāatbrīvo balss ar skaņām dziesmām, jo nu dzīvības spēkam ir vaļa gavilēt – sākas jauns saules ceļš kalnup pretim dabas ziedonim – Jāņu laikam un tās pilnbriedam rudenājos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti