Liepājas muzejs skolēniem piedāvā attālinātas muzejpedagoģijas nodarbības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Liepājas muzejā izveidota jauna muzejpedagoģijas nodarbība, kas ļauj skolēniem attālināti viesoties ekspozīcijā “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”. Nodarbība notiek ZOOM platformā, un tās laikā skolēniem muzejpedagoga pavadībā ir iespēja virtuāli izstaigāt muzeja telpas, iepazīstot senās latviešu tradīcijas un gadskārtu ieražas, paziņojumā presei informēja muzeja pārstāvji.

Izmantojot tehnoloģiju sniegtās iespējas, skolēni nodarbības laikā var aktīvi iesaistīties nodarbības procesā, virtuāli atbildot uz jautājumiem un veicot praktisko uzdevumu, kā arī ielūkojoties dažādās ekspozīcijas telpās, tādējādi gūstot klātesamības sajūtu.

Nodarbībā skolēni iepazīstas ar darāmo darbu kārtību senajā latviešu lauku sētā, ar gadalaiku ritumu un svētkiem, kas no tā izriet, pievēršot uzmanību tam, kāpēc konkrētie svētki tika atzīmēti un kas no tā visa ir saglabājies līdz mūsdienām.

Tradicionālie svētki senajā latviešu sētā bija iedalāmi divās lielās grupās: gadskārtu ieražas, kas pakļautas gadalaiku maiņai dabā, un lielākie dzimtas godi – kristības, kāzas un bēres.

Dienvidkurzemes novads aizņem plašu apgabalu Kurzemes dienvidrietumu daļā. To mēdz dēvēt arī par Lejaskurzemi. Tās lauku sadzīvei raksturīga senu materiālās un garīgās kultūras elementu saglabāšana salīdzinoši ilgāk nekā citviet Latvijā.

Liepājas muzeja ilggadējais vadītājs un dibinātājs Jānis Sudmalis gandrīz 40 gadus veltījis Liepājas muzejam, veidojot arī tā etnogrāfijas kolekciju. Jāņa Sudmaļa izveidotā muzeja etnogrāfijas kolekcija vispusīgi raksturo Dienvidkurzemes lauku sadzīvi, materiālās un garīgās kultūras vērtības. Tā arī kalpojusi par pamatu ekspozīcijai „Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”.

Ekspozīcija “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs” interaktīvā un saistošā veidā stāsta par Dienvidkurzemes lauku cilvēku savdabību un dzīves ritmu, atklājot piekrastes ļaužu dvēseli, gaumi un skaistuma izjūtu.

Pieteikšanās nodarbībai, zvanot pa tālruni +371 29605223, +371 63422604 vai rakstot elektroniski: [email protected]; [email protected]

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti