Rīta Panorāma

Elīnas Titānes «Piedzīvojums» un 33 autoru «Asimetriskas kustības» porcelānā

Rīta Panorāma

«Rīmdariem» jauna dziesma ar Imanta Ziedoņa dzejoli

Aicina ziedot bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Saruna ar Lieni Dambiņu

Labdarības akcijā aicina palīdzēt vismaz 40 bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Bērnu slimnīcas fonds (BSF) ir uzsācis labdarības akciju “Dosim bērnam iespēju!” aicinot ziedot bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST). Akcijas mērķis ir palīdzēt vismaz 40 bērniem ar AST vecumā līdz 7 gadiem saņemt nepieciešamo terapiju, lai bērni varētu pilnvērtīgi attīstīties un apgūt nepieciešamās prasmes, kas palīdzētu viņiem iekļauties sabiedrībā.

Šodien, 11. februārī, labdarības akcijai ir pievienojies veikalu tīkls "Rimi Latvia", aicinot ikvienu palīdzēt bērniem un ziedot akcijai ziedojumu kastītēs "Rimi" veikalos, "Rimi" e-veikalā vai ziedojot savu "Mans Rimi" naudas uzkrājumu. Katrs akcijai ziedotais privātpersonas un arī uzņēmumu eiro tiks dubultots Eiropas Attīstības un rekonstrukcijas bankas (ERAB) kopienas iniciatīvas ietvaros.

Vienam bērnam ar AST terapija gadā izmaksā ap 2500 eiro.  

“Katru nedēļu Bērnu slimnīcas fonds saņem vismaz divus pieteikumus pēc palīdzības bērniem ar AST. Šobrīd, kad ir pats gada sākums, rindā gaida jau 56 bērni. Vairāku gadu garumā, kopš palīdzam šiem bērniem, redzam, cik ļoti viņiem pietrūkst valsts atbalsta, un attiecīgi nepieciešamība pēc ziedotāju palīdzības arvien pieaug. 2020. gadā, pateicoties ziedojumiem, mēs varējām palīdzību sniegt 238 bērniem ar AST– 192 bērni saņēma nepieciešamo terapiju, savukārt 87 bērniem mēs apmaksājām diagnostiku. Kopā šim mērķim tika novirzīti 270 tūkstoši eiro.

Tas ir ļoti liels un vērtīgs ieguldījums, par ko esam bezgala pateicīgi visiem ziedotājiem, jo bez viņu atbalsta šie bērni nebūtu saņēmuši iespēju uzlabot savu veselību. Katram no viņiem tā ir bijusi iespēja attīstīties un apgūt prasmes, kas nepieciešamas ikdienā, lai varētu integrēties sabiedrībā, komunicēt ar ģimeni un vienaudžiem, apgūt valodu un vēl citas prasmes. Taču vienlaikus ir skaidrs, ka tā nav normāla situācija, un paralēli tūlītējai palīdzībai, kas bērniem ir nepieciešama šodien, ir jāveido valsts atbalsta sistēma, kas nodrošinās bērniem iespēju saņemt bezmaksas pakalpojumus jau tuvākajā nākotnē,” par esošo situāciju pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati liecina, ka 2019. gadā Latvijā bija 2369 bērni, kuriem ir diagnosticēti autiskā spektra traucējumi (AST), Aspergera sindroms vai jaukti specifiski attīstības traucējumi. Tas ir par 12% vairāk nekā 2018. gadā. 1285 bērniem bija diagnosticēts bērnības autisms vai atipisks autisms, kas ir par 22% vairāk nekā 2018. gadā, 97 bērniem bija diagnosticēts Aspergera sindroms, savukārt 987 bērniem tika noteikti jaukti specifiski attīstības traucējumi.

Ziedot var arī Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā, Ziedot.lv mājaslapā, kā arī izmantojot "Mobilly" kontu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti