Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Andu Avenu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Jāni Beķeri

Intervija ar Ināru Antiņu

Ko darīt, kad nav ko darīt? Idejas radošam brīvlaikam bērniem un vecākiem LSM.lv «Bērnistabā»

“Bērnistaba” ir Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio interneta projekts bērniem, kuri mācās pazīt burtus, ciparus, apgūst vārdus, iepazīst dažādas norises sabiedrībā un dabā, apgūst jaunas prasmes. Tajā bērni var uzzināt daudz jauna, papildināt un nostiprināt bērnudārzā un mājās apgūto. Raidījumā “Rīta panorāma” saruna ar portāla “LSM.lv” bērnu un vecāku satura redaktori Ināru Antiņu.

Interneta vietne "Bērnistaba" bērniem pirmsskolas vecumā spēles formā māca nopietnas lietas - pazīt burtus, ciparus, lasīt, izdarīt izvēles, būt vērīgam, pazīt krāsas un formas un citas zināšanas un prasmes.

Tagad ir ne tikai brīvlaiks skolas bērniem, kad visbiežāk visa ģimene kopā pievēršas dažādām nodarbēm, bet arī laiks, kad nav ieteicams uzturēties sabiedriskās vietās un publiski pasākumi ir atcelti, tāpēc labāk pašiem izdomāt dažādus notikumus, ekspedīcijas un aktivitātes, kas šo brīvlaiku padarīs interesantāku.

Bērni un pieaugušie "Bērnistabas" video, audio, spēļu un zīmēšanas sadaļas klāstā atradīs ko interesantu, izzinošu un praktiski darāmu.

No "Bērbnistabas" vecākiem ir iespējams apmeklēt

“LSM.lv” vecāku un bērnu sadaļu, kur vecākiem ir sagatavotas idejas laikam kopā ar bērniem, brīvlaika pavadīšanai gan dabā, gan mājās.

Vecāki visbiežāk "Bērnistabas" redakcijai uzdod jautājumu par laiku, kuru bērns var pavadīt pie viedierīcēm. Katram vecumam tas ir citāds, mazākiem bērniem dienā nav ieteicams vairāk par 30 minūtēm pie ekrāna, ieteicams arī laiku sadalīt vairākās daļās.

Vecākiem un bērniem iesakāms izveidot savus viedierīču jēgpilnas lietošanas noteikumus. Viens no tiem – pie datora pavadītais laiks. Lai bērns labāk orientētos laikā, var izveidot smilšu pulksteni, kas parāda, laiku un palīdz bērnam saprast, cik daudz laika jau pie viedierīces pavadīts.

Idejas varat meklēt arī "Lsm.lv" tēmā  "Dienas darbiņi" un "Bernistaba.lsm.lv".

Konteksts:

“Bērnistaba” ir Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio interneta projekts bērniem, kuri mācās pazīt burtus, ciparus, apgūst vārdus, iepazīst dažādas norises sabiedrībā un dabā, apgūst jaunas prasmes. Tajā bērni var uzzināt daudz jauna, papildināt un nostiprināt bērnudārzā un mājās apgūto. Saturs veidots, pamatojoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas vadlīnijām pirmsskolai. 

"Bērnistabā" var skatīties arī animācijas, klausīties pasakas un bērnu raidījumus.

LSM.lv vecāku un bērnu sadaļa ir vieta, kur mēs sazināmies ar vecākiem, skaidrojot un iesakot, kā strādāt ar "Bērnistabas" materiāliem, publicējot dažādus materiālus par bērnu audzināšanu ģimenē un sabiedrībā.

E-pasts saziņai – [email protected], var sekot un sazināties arī sociālajos tīklos:  “Bērnistabas” ''Facebook'' kontā un tvitera kontā.

LSM.lv izveidots 2013. gada februārī, un tā produktu klāstā ir ziņu portāls LSM.lv trīs valodās - latviešu, krievu un angļu, sabiedrisko mediju satura atskaņotājs replay.lv un bērnu satura vietne "Bērnistaba".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt