Ģimenes studija

Mājas aptieciņas saturs pavasarī un vasarā, ja ģimenē ir bērni

Ģimenes studija

Loreta un Reinis Pižiki paši bauda un citiem piedāvā izbaudīt piedzīvojumu garšu

Mamma nokļūst slimnīcā: Kādas iespējas turpināt barot bērnu ar krūti

Kādas ir iespējas slimnīcā nonākušai zīdaiņa mammai turpināt bērna krūtsbarošanu? Slimnīcu pieredze

Mātei, kura bērnu baro ar krūti, nonākot slimnīcā savas veselības dēļ, parasti cenšas palīdzēt turpināt barošanu, dodot iespēju atrasties kopā ar bērnu; ja tas nav iespējams, palīdzot nodot bērnam atslauktu pienu. Gadījumos, kad mātei dod kādus medikamentus, ārstējošais ārsts ir tā persona, kura, redzot kopējo situāciju, var dot ieteikumus un lemt par iespēju zīdīšanu turpināt.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" galvenā ārste Linda Peiča pauž, ka  stacionārā ir ginekoloģijas klīnika, tā ir izveidojusi māmiņām draudzīgu vidi. Ja māmiņa pēcdzemdību komplikāciju gadījumā nokļūst stacionārā, tad tiek nodrošināta iespēja būt kopā ar mazuli.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas komunikācijas nodaļas vadītāja Jana Veinberga raksturo situāciju slimnīcā – slimnīcā dod iespēju turpināt krūtsbarošanu, ja mamma ir slimnīcā. “Tagad dzīvojam sarežģītā laikā, bet meklē dažādus risinājumus, lai mamma varētu turpināt barot bērnu.”

Pandēmijas laikā ir papildu sarežģījumi iespējai mammai ar bērnu atrasties kopā slimnīcā. Ja jāpārtrauc zīdīšana uz laiku, tad jāatslauc piens, ja iespējams, bērnam nodod pienu, tad arī mammai palīdz to izdarīt, gan mācot, kā pareizi rīkoties, gan arī rūpējoties par iespēju pienu saglabāt, uzsver Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācijas vadītāja Sandra Lase.

Ārstējošais ārsts ir tā persona, kura, redzot kopējo situāciju, var dot ieteikumus un arī lemt par iespēju zīdīšanu turpināt.

Gaiļezerā nav vienotu vadlīniju, kā rīkoties šajās situācijās, skaidro Linda Peiča.

Gadījumos, ja mammas veselības stāvoklis ir tāds, ka pati nespēj atslaukt pienu, tad tāda  palīdzība slimnīcā būtu jāsniedz. Nav bijis neviens zināms gadījums, ka mammai tas radītu nepārvaramas grūtības, jo nesaņem personāla atbalstu, situāciju skaidro Sandra Lase.

Medikamentu savienojamību ar bērna barošanu ar krūti var pārbaudīt reģistrā http://www.e-lactancia.org.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt