Ģimenes studija

Skolēnu pasmes mācīties ietekmē sekmes un vērtējumu attālināto mācību laikā

Ģimenes studija

Tētim labi izdodas! Saruna ar Vari Jansonu un viņa trim meitām

Vardarbība skolās pieaug: Kā saliedēt skolēnus ar dažādiem uzskatiem

Kā saliedēt skolēnus ar dažādiem uzskatiem un pieredzēm? Pedagogu viedokļi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā sabiedrībā pieaug spriedze, pieaugušo jūtas redz un uzskatus dzird arī bērni. Tāpēc jau drīz pēc kara sākuma no Latvijas skolām pienāca ziņas, ka vietām ir novērojamas etniskas nesaskaņas. Vecāki ir mājas spogulis, raidījumā “Ģimenes studija” pauž pedagogi.

Laurenču sākumskolas direktors Kristaps Zaļais pauž, ka diemžēl ir novērojamas nesaskaņas un vardarbība etniskā līmenī.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Emocionāla vardarbība, kuru grūti izmērīt, skolā, visticamāk, ir, vecāki ir par to informējuši. Bet bērni ir mājas spoguļi, vecākiem jādomā, ko runā, ko dara.

Vardarbība skolā pieaug, tas nav saistīts ar Ukrainas notikumiem, bet ir attālināto mācību sekas, jo sociālās prasmes pasliktinājušās šajā laikā, uzsver Rīgas Rīnūžu vidusskolas direktors Deniss Kļukins.

Rīgas Starptautiskās skolas sociālo zinību un angļu valodas skolotāja Līga Grundšteine akcentē, ka vairāk ir vērojama vispārēja trauksme. Agresīvas verbālas vai fiziskas emociju un viedokļu apmaiņas tika apstādinātas pašā sākumā ar sarunām visās klasēs, runājot par to, ka nevienu nevar vainot par to, ko dara politiķi.

Ir bīstama tendence konfliktu uztvert kā neko īpašu un nepievērst tam uzmanību.

Asākais brīdis etniskiem konfliktiem bērnu vidū bija kara pašā sākumā, secina "Uzvedība.lv" veidotāja Līga Bērziņa. Ir konflikti un incidenti, svarīga ir pedagogu spēja pamanīt konflikta sākumu. Latvijā ir viens no lielākajiem vardarbības līmeņiem pret bērniem. Tad, kad bērniem rodas stress, bērni meklē tuvākos, lai atbīvotos no spriedzes.

Mēs gribam, ka skolā strādā izcilības, bet tā nav, reāli klāt nāk dažādi apstākļi, kur pareizi reaģēt ir grūti,

pauž Kristaps Zaļais.

Iecietība un savtarpējā pieņemšana ir tēmas, pie kurām daudz strādā. Skolā ir savi noteikumi, mehānismi – brīdinājumi, runāšana, aizliegums dažas dienas apmeklēt skolu; ja skolēns uzzīmējis kādu simbolu, tad jātaisa prezentācija, jāskaidro citiem, ko tas nozīmē. Skolā strādāt ir vieglāk, jo ir mazākas klases un stingras sarkanās līnijas; radīt drošu vidi vieglāk, bet nekad nevar izslēgt nesaskaņu iespēju, Rīgas Starptautiskā skolas pieredzi raksturo Līga Grundšteine.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti