Ģimenes studija

Ikdiena ierobežojumu laikā un mājas mīluļi aksolotli. Tiekamies ar Santas Remeres ģimeni

Ģimenes studija

Sīkās motorikas attīstība bērniem veicina domāšanu un runas prasmes

Kopīga muzicēšana ģimenē kā palīgs šī brīža satraukumos bērniem un vecākiem

Jādzied tā, kā spēj! Mūzikas pedagoģe aicina vecākus muzicēt kopā ar bērniem

Muzicēšana ģimenē palīdz bērna attīstībai, tāpat muzicēšana kā ikdienas paradums bērniem un vecākiem var palīdzēt šī brīža satraukumos. Mūzikas pedagogi šajā laikā meklē dažādas radošas pieejas, lai varētu kopā ar bērniem muzicēt, bet ģimenes muzicēšana ir ļoti vēlama bērna attīstībai. Speciālisti uzsver, ka profesionāli mūziku bērnam māca pedagogs, bet ieguvums būs arī tad, ja vecāki ar bērnu muzicēs pat intonatīvi vai ritmiski neprecīzi.

Mūzikas pedagoģe un vokālās studijas “Momo” mūzikas skolotāja Dace Kravale savā profesionālajā darbā novērojusi, ka pandēmija veicina jaunu, efektīvu strādāšanas veidu meklēšanu profesionāliem mūzikas pedagogiem, bet tāpat mājās būtu vēlams bērnus iesaistīt muzikālās aktivitātēs, to var darīt vecāki: “Vecākiem ir svarīgi pamanīt signālus, ko dod bērni!”, ar to domādama arī bērnu vēlmi pievērsties citām radošām aktivitātēm.

Pirmsskolas mūzikas skolotāja, Latvijas Universitātes pasniedzēja un ORFF pedagoģe Baiba Brice pauž – ir svarīgi, ka ģimenē izmanto muzikālo darbību – tā nav tikai dziedāšana, arī klausīšanās, skandēšana, mēles mežģi, ritmizēšana. Bērniem, ar kuriem vecāki no mazotnes ir dziedājuši un darbojušies mūzikā, lielākais ieguvums ir bērna runas, radošuma, psihisko procesu attīstība.

Tāpat muzikālā darbība ir liels prieka avots un sniedz attīstību. Mājas muzicēšana atstāj kultūras nospiedumu.

Tiem, kas domā, ka nevar dziedāt, pāri ir nodarījuši mūzikas skolotāji, kuri teikuši, ka “tu nevari muzicēt. Ikvienam jānotic saviem spēkiem un jādzied tā, kā spēj.” Profesionāli mūziku mācīs profesionāls skolotājs, nekas slikts nenotiks, ja mamma ar bērnu muzicēs intonatīvi vai ritmiski neprecīzi.

Muzikoloģe, mūzikas pedagoģe un docētāja Iveta Grunde atgādina, ka senatnē mājas muzicēšana bija ierasta lieta, tas nebija nekas ekskluzīvs. Arī mūsdienās mājās var muzicēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt