Ģimenes studija

Vajag pamēģināt - tā ir visvieglāk atrast piemērotāko sporta veidu bērnam

Ģimenes studija

Speciālisti: Dzimstības līkne pēc ārkārtas situācijas noteikti kritīsies

Izlaidumi izglītības iestādēs būs: atšķirīgi no pompozām norisēm citugad

Izglītības iestādēs gatavojas izlaidumiem, šogad iztiks bez krāšņām svinībām un ballēm

Izlaidumi mācību iestādēs bieži ir vecāku vēlme, tomēr ierobežojumu dēļ tos nevar svinēt tik vērienīgi, kā pie mums ierasts iepriekšējos gados. Izlaidumiem šī mācību gada noslēgumā ir cita forma, iespējams, tos mācību iestādē nerīko. Radio klausītāji atzīst, ka pagaidām labāk atturēties no ballīšu rīkošanas bērniem, skaidro raidījumā "Ģimenes studija".

"Ģimenes studija" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

 

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Ja pirms gada vecāki pauda sašutumu, ka izlaidums parāk dārgs, tagad ir gadījumi, kad vecāki piedraud izglītības iestādes vadībai, ka tik un tā ieradīsies uz skolas izlaidumu, ignorējot noteiktos aizliegumus pulcēties, savukārt bērnu izklaides pasākumu rīkotāji atklātā vēstulē jautā, kādēļ lielveikalu pūļos koronavīruss nav lipīgs, bet bērnu izklaižu centros ir.

Ikšķiles pirmsskolas izglītības iestādes "Čiekuriņš" vadītāja Laimīte Seņkāne-Soste atzīst, ka izlaiduma pasākums būs, bet bez vecāku klātbūtnes plāno, taču nemazinot prieku bērnudārza beidzējiem. Ierastajā formā tas nav iespējams, bet plāno, kā pasākumu īstenot. Seņkāne-Soste norāda, ka šobrīd arī izglītības iestādes gaida, kādu lēmumu valdība pieņems pēc 9.jūnija.

Puzes pamatskolas direktore Nellija Sileviča atklāj, ka izlaidums noritēs klātienē. Skola ir maza, ir tikai deviņi absolventi, katram drīkstēs nākt līdzi viens no vecākiem, būs daži skolotāji un tie, kas nodrošina pasākuma norisi. Ballītes katram būs mājās.

Mazās Ances pamatskolas, kuru absolvēs trīs devītklasnieki, direktore Elita Ķuģeniece norāda, ka būs tikai neliels svinīgs brīdis, kur skolēni saņems izglītības dokumentu un kopā ar skolotājiem un skolas vadību pacienāsies ar kūku. Pārējās svinības norisināsies mājās. Iespējams, ka lēmumu atteikties no izlaiduma sekmējis arī tas, ka 9.klases absolventiem nav eksāmenu.

Siguldas Valsts Ģimnāzijas direktors Latvijas izglītības vadītāju asociācijas prezidents Rūdolfs Kalvāns stāsta, ka gan 9., gan 12.klases absolventiem būs dokumentu izsniegšana skolas pagalmā pa klasēm kopā ar direktoru un klases audzinātāju. Nekādu kopīgu svinību nebūs.

Izrādās vecāki ir at sūdzējušies Tiesībsargam par to, ka nebūs iespēja piedalīties bērna izlaidumā izglītības iestādē, viņš ieteicis, ka, iespējams, izlaidumu kārtība jānosaka Izglītības un zinātnes ministrijai, bet šai domai nepiekrīt mācību iestāžu vadītāji, kas diskutē raidījumā.

Liepājnieku Jura un Agitas Auzu meita Elizabete šogad absolvēs 9.klasi. Viņi uzskata, ka šis ir labs laiks mainīt izlaiduma norises formu, kas laika gaitā ir kļuvusi par daudz smagnēja.

Bet ir arī citi svētki, ne tikai izlaidumi. Protams, ir arī dzimšanas dienas ballītes, kas daļai bērnu ir ļoti svarīgas un ilgi lolots sapnis. Vai dzimšanas dienas ballītes notiek šobrīd un kādas tās būs vasarā, stāsta SIA "Grand M" valdes locekle Madara Bobkova un Mārtiņa burbuļu pārstāvis Mārtiņš Pakalniņš.

Madara Bobkova atzīst, ka šobrīd pasākumu rīkotāji gaida, kāds būs valdības lēmums par atrakciju parku darbību. Šobrīd ir cerība, ka atrakciju parki telpās varēs atsākt darbu no 1.jūnija. Bobkova atzīst, ka cilvēku interese par iespējām sarīkot bērnam īpašus svētkus ir liela.

"Ģimenes studijas" aptaujātie klausītāji gan atzīst, ka pagaidām labāk atturēties no ballīšu rīkošanas bērniem.

Mārtiņš Pakalniņš skaidro, ka ir atcelti visi lielie pasākumi, tādi kā pilsētās svētki, bet par mājas ballītēm pamazām interese atgriežas. Interese ir apmēram tāda, kā pirms 3-4 gadiem, kad atrakcija vēl nebija tik pazīstama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti