Ģimenes studija

Vecākiem mēdz būt dažāda attieksme pret saviem bērniem. To jūt arī paši bērni

Ģimenes studija

Bīstamās piemājas ūdenstilpnes. Pasargāt bērnu no nelaimes pagalmā

Ieguvumi no īpašā "āda-āda" apģērba vecākiem un zīdainim. Peldēšana topošajām māmiņām

Ginekoloģe: Peldēšana ir vislabākais fiziskās aktivitātes veids grūtniecēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Grūtniecības laikā topošajām māmiņām iesaka nodarboties a fiziskām aktivitātēm, atbilstīgi fiziskajai pašsajūtai un ārstu ieteikumiem. Ginekoloģe Dace Matule raidījumā "Ģimenes studija" norāda, ka peldēšana ir vislabākais fiziskās aktivitātes veids grūtniecības laikā.

Jautājums par fiziskajām aktivitātēm grūtniecības laikā tiek apskatīts raidījuma otrajā daļā.

Daktere skaidro, ja nav sarežģījumu grūtniecības laikā, ir svarīgas fiziskās aktivitātes, kas uzlabo elpošanu, sirdsdarbību, vielmaiņu gan māmiņai, gan bērniņam.

Grūtniecei vajadzētu katru dienu 30 minūtes nodarboties ar kādu fizisko aktivitāti, kuras laikā grūtniece neaizelšas. Tāpēc peldēšanas ir vislabākais fiziskās aktivitātes veids grūtniecības laikā, jo ūdens dod bezsvara sajūtu, savukārt citā laikā sieviete izjūt to, ka grūtniecības laikā viņai pieaug svars un paliek grūti. Tad ir arī grūti aiziet uz vingrošanu.

Ūdenī ir daudz vieglāk. Izkāpjot no baseina ir patīkama noguruma sajūta, ko dod pozitīva fiziskā aktivitāte, ir arī labāks miegs. Tas ir svarīgi sabalansētai grūtniecības norisei.

Ginekoloģe arī norāda, ka nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm grūtniecības laikā, sieviete apgādā bērniņa smadzenes ar labāku asins sastāvu. Pētījumi rāda, ka to sieviešu, kas nodarbojušās ar fiziskām aktivitātēm, bērniem ir labāks IQ un valodas prasme, jo viņš grūtniecības laikā ir saņēmis labāku skābekļa nodrošinājumu, līdz ar to varēja labāk attīstīties.

Peldēšanas trenere Sandra Baglais piekrīt dakteres teiktajam, vien norāda, ka peldoties atklātajos ūdeņos, nevajadzētu doties ūdenī vienai un arī izmantot palīglīdzekļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti