Ģimenes studija

Atopiskais dermatīts bērniem

Ģimenes studija

Pētījums: jauniešu savstarpējās attiecības ir vardarbīgas un viņi jūtas vientuļi

Drēbju bibliotēka, instrumentu noliktava - nodrošināt mācības mūzikas skolā

Drēbju bibliotēka, instrumentu noliktava - kā nodrošināt mācības mūzikas skolā

Saldus Mūzikas skola aizsāk veidot drēbju bibliotēku bērniem, kas dos iespēju skolas audzēkņiem pirms koncertiem bibliotēkā izvēlēties piemērotu svinīgu apģērbu, tādējādi atvieglojot vecāku rūpes par svētku tērpu laikā, kad bērni aug ļoti strauji. Arī mūzikas instrumentus ne vienmēr vecāki var iegādāties saviem bērniem, tāpēc katrā mūzikas skolā meklē iespējas, kā nodrošināt skolēnus.

Par drēbju bibliotēkas un mūzikas instrumentu bibliotēkas nepieciešamību saruna Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija”.

Drēbju bibliotēka

Ideja par apģērbu bibliotēku radās Saldus Mūzikas skolas audzēkņa mammai. Pavasarī skolas padomes sēdē šo ideju apstiprināja un tā guva lielu atsaucību. Bija vienošanās par apģērbu stilu, krāsu, par to, kā apģērbu pieņem bibliotēkā un kā to izsniegt.

No februāra sākuma, kad pirmās drēbes tika atnestas, tagad jau ir simtiem apģērbu. Apģērbu uz bibliotēku nes vecāki vai atsaucīgi cilvēki, kuri atbalstīja šo ideju.

Bieži nopērk apģērbu kādam notikumam, bet vēlāk tas netiek izmantoti. Bibliotēka kalpo par atbalstu ģimenēm, lai nebūtu jāveic nevajadzīgi pirkumi. Skolas bibliotēkā tērpi netiek atdoti, bet tikai izīrēti bez maksas. Šobrīd bibliotēka tiek papildināta.

Kāpēc tas ir tik svarīgi? Iespējams, tas ir svarīgi tikai pie mums, citur pasaulē uzstāšanās kultūra ir citāda - ārējo tēlu tik ļoti nesaista ar sniegumu, tomēr nevar noliegt, ka apģērbs ietekmē priekšnesumu.

Akadēmiskās mūzikas kultūra pie mums ir ļoti augsta ne tikai spēles, bet arī apģērba etiķetes ziņā.

Viennozīmīgi – apģērbam jābūt priekšnesuma papildinājumam, bet tas nedrīkst priekšnesumu nomākt.

Materiāli tehniskā bāze mūzikas skolās

Mūzikas skolā situācija ar mūzikas instrumentiem arī dažreiz sagādā problēmas.

Iespēju robežās vecāki cenšas nopirkt nepieciešamos instrumentus, bet lielāko daļu nodrošina mūzikas skola, īpaši tas attiecas uz dārgajiem instrumentiem. Palīdz pašvaldība, arī  Kultūrkapitāla fonds.

Mūzikas instrumentu nepieciešamība ir daudzās mūzikas skolās.

Instrumenti nav uz mūžīgiem laikam, nolietojas, tāpēc skolās to trūkums ir jūtams vienmēr.

Skola cenšas nodrošināt pakāpenību mazajiem instrumentiem, kad nonāk līdz lielajiem instrumentiem, tad bieži vecāki tos iegādājas. Dažreiz vecāki viens otram nodod mūzikas instrumentus, kas nav nepieciešami viņu bērniem.

Pasaules pieredze rāda, ka iespējams saņemt lietotus instrumentus no mūzikas kolektīviem. Ir izplatīts, ka darbnīcās var iznomāt stīgu instrumentus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti