Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tērpu «bibliotēka» Saldus mūzikas skolā

Saldus Mūzikas skolā izveidota koncertu tērpu «bibliotēka»

Šomēnes Saldus Mūzikas skolā sākta jauna, vecāku rosināta iniciatīva – izveidot koncertu tērpu “bibliotēku”. Tas ļaus vecākiem ik gadu nepirkt saviem bērniem jaunus skatuves apģērbus, bet gan bez maksas izīrēt no šīs krātuves. Cilvēki jau atsaukušies šai idejai un sākuši ziedot tērpus.

Amēlija Punkstiņa Saldus Mūzikas skolā mācās vijoļspēli, tas nozīmē arī uzstāšanos gan koncertos, gan konkursos. Par savu skatuves apģērbu viņa īpaši piedomā, tomēr nu tērps, ar kuru Amēlija vēl pērn uzstājās konkursā “Saldus cālis”, šogad jau ir par mazu. Viņa priecīga, ka šī tērpa skatuves dzīve tomēr nebeigsies, jo nu tas uzdāvināts Saldus Mūzikas skolas Skatuves tērpu bibliotēkai, kur tas būs pieejams citām meitenēm. 

Saldus Mūzikas skolas direktors par "drēbju bibliotēku"Māra Rozenberga

  “Šis ir tērps, ko es pasūtīju uz diviem koncertiem, bet uzvilku uz pieciem. Es to pasūtīju, jo man patīk samts, un tur vēl tills ir apakšā,” stāsta Amēlija.

  Vecāki, kuru bērni mācās mūzikas skolās, ne reizi vien ir saskārušies ar problēmu, ka no nopirktā skatuves tērpa bērns ātri izaug, turklāt to uzvilcis ir kādas trīs, četras reizes. Tērps vēl ir pavisam jauns, bet jāgādā jau cits.

  Saldus Mūzikas skolas vecāku padomes pārstāve Kristīne Vecpuise atzīst, ka par to jau sen domājusi, līdz ideja atrasta, atceroties, ka arī ārzemēs nereti mākslinieki savus skatuves tērpus īrē. Un tā nolemts tādu kā drēbju bibliotēku izveidot arī Saldus Mūzikas skolā.

  Ideja tautās palaista vien pāris dienas, bet guvusi atsaucību, un skolas drēbju skapis jau pildās.

  Arī Kristīne jau te ieguldījusi savu artavu: “Atnesu meitas kurpītes, kuras viņa ir trīs reizes uzvilkusi, to naudiņu, ko iztērējam, varam ieguldīt bērnu attīstībā. Kāpēc piesārņot dabu, pērkot jaunas un jaunas drēbes, ja varam dot citiem bērniem?”

  Apģērbu bibliotēkā uzkrāti nenovalkāti, tīri skatuves tērpi: ir kleitas, blūzes, svārki, vestes, uzvalki, krekli, tauriņi, kaklasaites un apavi. Pirms uzstāšanās reizēm te skolēns varēs izvēlēties, vai ir kas viņam derīgs, pēc tam apģērbu tīru atdodot atpakaļ. Pakalpojums būs bezmaksas.

  Skolā norāda – tērps var būt neizgludināts, jo būs vieta gludināšanai, tiks nodrošināta arī apavu dezinficēšana. Pagaidām tērpiem skolā ir atvēlēta viena telpa. “Mēs vēl skatīsimies, šī ir viena no opcijām. Brīvas telpas ir vairākas, atsaucība liela, pat raksta no Rīgas,” stāsta Saldus Mūzikas skolas direktors Mārtiņš Bērtulis.

  Saldus Mūzikas skolā pašlaik mācās 260 skolēnu vecumā no 7 līdz 16 gadiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ikdienai
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti