Rīta Panorāma

Intervija ar Juri Žagaru

Rīta Panorāma

Svētdien Lielajā ģildē skanēs ģitārmūzikas un tango koncerts

Latvijas Leļļu teātrī pirmizrāde izrādei«Buratino piedzīvojumi. Kauja par Leļļu teātri»

«Buratino piedzīvojumi. Kauja par Leļļu teātri» - pirmizrāde pasakai par zinātkāro palaidni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Leļļu teātra krievu trupā pirmizrāde – “Buratino piedzīvojumi. Kauja par Leļļu teātri”. Tā ir izrāde par slaveno koka puisēnu. Alekseja Tolstoja pasaku “Zelta atslēdziņa” izrādes vajadzībām dramatizējusi Ludmila Roziņa radošā tandēmā ar režisoru Viesturu Roziņu. Saruna ar izrādes veidotājiem raidījumā “Rīta panorāma”.

Stāsts par koka pagalītē izgrebto zēnu Buratino vai viņa priekšteci Pinokio ir visā pasaulē zināma pasaka. Šī izrāde būs rotaļa starp dabu un telpu, starp labo un ļauno, starp klasisko un moderno. Tās pirmizrāde šodien, 6. martā, Latvijas Leļļu teātra krievu trupā.  

Izrādes "Buratino piedzīvojumi. Kauja par Leļļu teātri"  radošā komanda radījusi savdabīgu magnētisko kolāžu spēli, kur lelles top skatītāja acu priekšā, rosinot doties iztēles neierobežotajā ceļojumā.

“Šajā materiālā ir iekodēta mīlestība pret teātri,” pauž izrādes režisors Viesturs Rozītis. “Gribējām parādīt, cik dažāds var būt leļļu teātris.”

“Buratino radies no mūsu pašu zemē augušā priedes koka. Visus pārējos tēlus var redzēt un sataustīt, sēžot grāvmalā. Aizejot piemežiņā ogojot, tu visus šos tēlus redzi dabā,” izrādes tēlus raksturo scenogrāfs, leļļu un kostīmu mākslinieks Valters Kristbergs.

“Viņš joprojām ir palaidnis, viņš ir zinātkārs, viņš mīl savu tēti,'' jauna dimensija šīm stāstam ir tā, ka Pinokio interesē teātris, arī dabas pasaule, par Pinokio stāsta Ludmila Roziņa. “Pārlasot pasaku, pieaugušā pasaulē ir dažadas asociācijas.”

Viestura un Ludmilas Roziņu radītajam stāstam iespaidīgu vizuālo veidolu radījis scenogrāfs, leļļu un kostīmu mākslinieks Valters Kristbergs, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko un horeogrāfe Katrīna Albuže, savukārt skanisko noformējumu veidojusi ritma grupa “Perpetuum Ritmico”.  Lomās krievu trupas aktieri – Kristīna Varša, Elīna Feofanova, Irina Krasta, Aleksandrs Jonovs, Vladimirs Svoboda un Jurijs Luniks. 

Ar Buratino, Karlo, Arlekīnu, Malvīni, Karabasu Barabasu, Runci Bazilio un citiem izrādes personāžiem skatītāji varēs tikties arī 29. martā, 18. aprīlī un 9. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti