Bērnudārzā «Jancis» pašu veidotās ludziņās kopā spēlē bērni un pedagogi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jau 10 gadus Vangažu pirmsskolas izglītības iestādē "Jancis" tiek iestudētas pašu rakstītas ludziņas bērniem, pie tam – trīs sivēntiņu un vilka, vistu un citu zvēru lomās iejūtas bērnudārza skolotājas un darbinieces. Viņas to dara ar prieku un azartu,  un rezultāts sajūsmina gan bērnus, gan viņu vecākus.

Pēc diviem kovida pandēmijā pavadītiem gadiem pašu iestudētās izrādes šogad tika uzņemtas ar īpašu sajūsmu, un populāri ir arī izrāžu ieraksti sociālajā tīklā "Facebook".

Vangažu bērnudārza izrāde
00:00 / 04:54
Lejuplādēt

Vangažu pirmsskolas izglītības iestādes "Jancis" vadītāja vietniece Kitija Meikšāne rāda uzfilmēto materiālu no izrādes Lieldienās. Vangažu bērnudārzu apmeklē 130 audzēkņi, un izrādes gaitai viņi seko līdzi ar patiesu sajūsmu.

Vangažu bērnudārzā gadā tiek iestudētas četras izrādes. Izrāžu režisore ir Kitija Meikšāne, bet teksta autore ir skolotāja Līga Jukeviča-Onskule.

Teksti ir rediģējami, lai tie būtu īsi, saprotami, vienkārši un bērniem saprotami. Skolotāja un tekstu autore Līga arī pati spēlē izrādēs.

"Es vienmēr esmu tas tēls, kas uzjautrina visus," skaidro Līga Jukeviča-Onskule, uzsverot, ka kopēja spēlēšana izrādēs arī uzlabo savstarpējās attiecības.

Kitijai Meikšānei un Līgai Jukevičai-Onskulei jau ir ideja izrādei rudenī. Septembrī ir ideja taisīt izrādi par Burtu meitiņu, bet scenārijs vēl jāraksta.

Izrāžu autores ir gandarītas, ka par ludziņām saņemtas daudzas pozitīvas atsauksmes arī no bērnu vecākiem un vecvecākiem, un par izrāžu popularitāti liecina fakts, ka Vangažu pirmsskolas iestādes skolotājas uzaicinātas uzstāties arī citos bērnudārzos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti