Bērniem attālināto mācību laikā ieteicams doties svaigā gaisā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Laikā, kad mācības notiks attālināti, bērniem nav jādodas uz publiskiem pasākumiem, bet iet laukā svaigā gaisā ir ieteicams.

Arī Slimību kontroles un profilakses centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs aicina bērnus nesēdēt visu dienu mājās. 

Svaigs gaiss nepieciešams gan labai pašsajūtai, gan imunitātes nostiprināšanai.

Tā kā daudziem atcelto ceļojumu dēļ atkrīt plānotie aktīvās atpūtas braucieni uz kalniem vai dienvidu kūrortiem, tos noteikti drīkst un vajag aizstāt ar citām sportiskām aktivitātēm. Skriet, sportot, braukt ar riteni un aktīvi pavadīt laiku. To droši var darīt kopā ar draugiem. Galvenais noteikums ir viens – atpūsties vai sportot svaigā gaisā. Kamēr jaunieši laiku pavada ārā, var kārtīgi izvēdināt māju. 

"Centra Dardedze" pārstāve Anda Avena
00:00 / 01:04
Lejuplādēt

Savukārt "Centrs Dardedze" atgādina, ka bērnus līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atstāt mājās vienus bez pieaugušo uzraudzības. Attiecībā uz bērniem, kuri jau ir sasnieguši septiņu gadu vecumu, vecākiem rūpīgi jāizvērtē, vai bērns spēj pats par sevi parūpēties. Savukārt ģimenes vecākie bērni mazākos drīkst pieskatīt no 13 gadu vecuma.

KONTEKSTS:

Piektdien, 13. martā, visā Latvijā spēkā stājas ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības ''Covid-19'' izplatību un būs spēkā līdz 14. aprīlim ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos.

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti