Arēnā Rīga 4000 bērnu un jauniešu izdejos lielkoncertu «Trejdeviņi gaismas tilti»

Rīgas izglītības iestāžu bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi 29. aprīlī vienosies kopīgos deju svētkos. „Arēnā Rīga” lielkoncertā „Trejdeviņi gaismas tilti” dejas rakstus izdejos vairāk nekā 4000 dalībnieki no pirmsskolas vecuma līdz pat jauniešu deju kolektīviem. Lielkoncerts ir Rīgas bērnu un jauniešu dāvana Latvijas valsts simtgadē.

 „Mēs varam būt laimīgi, ka dzīvojam laikā, kad visa Latvija gatavojas simtgadei. Un likumsakarīgi, ka šajā svētku gatavošanās ceļā aktīvi iesaistās tie, kas veidos Latvijas nākotni. Mūsu bagātība ir tradīcijas, ko esam pārmantojuši no saviem senčiem, ko esam spējuši iedzīvināt loģiskā turpinājumā tautas mākslā, izglītībā un arī ikdienā. Šo tradīciju dzīvotspēju nodrošina mūsu tik unikālā Dziesmu un deju svētku kustība. Lai tā būtu sekmīga, jāiegulda liels darbs. Tādēļ nu jau trešo reizi notiks Rīgas izglītības iestāžu tautas deju kolektīvu svētki,” uzsver svētku projekta vadītāja Inga Cimiņa.

Rīgas izglītības iestāžu deju svētki pirmo reizi notika 2007. gadā, otro – 2011. gadā.

Šie svētki ir unikāla vērtība Rīgas dejas telpā, ļaujot ikvienam Rīgas izglītības iestāžu deju kolektīvam, apgūstot repertuāru, piedalīties lielkoncertā un būt daļai no lieliem dejas svētkiem. Šo tradīciju aizsāka izcilā deju pedagoģe, ilggadēja Rīgas Teikas vidusskolas tautas deju kolektīva „Skabardzēni” un tautas deju kolektīva „Zalktis” vadītāja Arta Melnalksne.

Gatavošanās svētkiem aizsākās jau 2015. gadā, izsludinot deju repertuāra atlases skati, pamatojoties uz kopīgo koncepciju „Trejdeviņi gaismas tilti”, kas dalībniekus un lielkoncerta skatītājus vedīs pāri deviņiem tiltiem, atklājot galveno būtību – cilvēka garīgo spēku un vērtības. Svētku stāsts, kas aicina iedvesmoties no pilsētas, kurā dzīvojam, tāpat kā to dara svētku kolektīvi.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kopumā lielkoncertā tiks izdejoti deviņi jaundarbi, kuru autori ir Rīgas izglītības iestāžu deju kolektīvu vadītāji: Anita Pielēna-Pelēna, Rūta Lauce, Evija Urbanoviča, Santa Pastore, Ineta Bērziņa, horeogrāfes Indra Filipsone un Taiga Ludborža. Lielkoncerta finālam  tapusi komponista Valta Pūces mūzika „Trejdeviņi gaismas tilti”.  Vairākas dejas jaunā muzikālā ietērpā radījusi bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” folkloras kopas „Kokle” vadītāja Dina Liepa.

Lielkoncerta režisore ir Inese Mičule: „Milzīgu prieku rada ārkārtīgi lielais svētku dalībnieku skaits, jo tieši tā mēs atkal varam piešķirt nozīmi dejas spēkam un šīs mūsu tautas tradīcijas savdabībai. Es novēlu visiem svētku dalībniekiem un viņu ģimenēm kā arī skatītājiem meklēt pozitīvu apliecinājumu vērtībām, kuras stiprina bērnus un jauniešus, tādējādi izceļot un parādot skaisto un harmonisko jauna cilvēka personībā!”

Svētku ietvaros 26. aprīlī plkst. 18.00 kultūras un atpūtas centrā „Imanta” notiks arī mazākumtautību kolektīvu koncerts „Pasaulē ir tik daudz krāsu”. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Informācija par deju svētku aktualitātēm atrodama mājaslapā www.rigadundeja.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti