Andrija Likova: Savu bērnības pieredzi mēs nododam citiem

Ar labdarības akciju "Dod pieci!" mēs esam sākuši runāt par bērnu audzināšanas problēmu cēloņiem, iepriekš daudz laika un līdzekļu izmantojām, cīnoties ar sekām, tādus uzskatus pauž akcijas eksperte Andrija Likova, aicinot vecākus būt emocionāli un intelektuāli vērīgiem, audzinot savus bērnus.

Šodien labdarības akvijas “Dod pieci!” stikla studijā Doma laukumā ciemojās Andrija Likova, psiholoģe un psihoterapeite, tematikas „Sistēmas bērni” aizsācēja.

Andrija akcentē, ka šīs ir brīdis, kad pievēršamies cēloņiem, noliekam malā ieročus, ar kuriem apkaroja sekas: “Svarīgākais ir cilvēks – bērns un bērna vajadzības un vecāku vajadzības. Tas ir ieguvums un resurss, lai tiektos uz kvalitatīvu laiku kopā ar bērniem. Ja vecāki bērnam velta nedalītu uzmanību, tad iegūst arī vecāki. Tomēr bērns ir vislielākais ieguvējs, kopā pavadot laiku, bērns izaug un savu pieredzi nodod tālāk.”

Psiholoģe raksturo jauno programmu, kuru izstrādās un ieviesīs par maratonā saziedoto naudu; “Programma vērsta uz to, lai strukturēti sniegtu informāciju, kā atpazīst bērnu emocionālos signālus, kā arī darbs ar vecākiem, lai vecāki saprot savus emocionālos signālus.

Bieži vecāki domā, ka bērni jau paaugušies, un nav padoma, kā būt labākiem vecākiem.

Andrija Likova mierina vecākus, ka vecāki un bērni ar pagātni nevar neko iesākt: “Vecāki ir tendēti dot bērniem labāko, ko spēj. Mums nav laika nodarboties ar pagātni, tagadnē var iemācīties, kā būt par vecāku bērnam. Kā vecākiem atsaukties bērnu signāliem. Programmā būs iespējams apgūt bērna emocionālās un intelektuālās emocijas un uzvedības izpausmes.”

Attieksme mainās, kā piemēru Andrija min  vecāku reakciju agrāk: bērns skrien pa ielu un nokrīt, senāk vecāks bērnam skaidroja, ka nevajadzēja tik ātri skriet, vai pieskrien un liek plāksteri uz ceļa. Bet svarīgi sniegt emocionālo mierinājumu – vispirms emocijas, tad apkopt brūces un sniegt citu palīdzību.

Ja šāda pieredze atkārtojas, bērns pasaulē jūtas drošs, tā veidojas droša piesaiste.

Svarīgi būt emocionāli un intelektuāli vērīgiem vecākiem.

Daba jau daudz ko pasaka vecākiem priekšā, atliek ieklausīties. Ja vecāki saskumuši, tad bērns nāk klāt vecākiem un samīļo, atbalsta.

“Dod pieci!" ir par visiem, visiem bērniem un mums pašiem,” pauž Andrija Likova.

Arī sabiedrības reakcija uz šo akciju ir saistīta ar mūsu iekšējo bērnu, kā paši jūtamies kā bērni.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runā par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicina ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Noskaties labdarības maratona «Dod pieci!» himnas video!

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti