Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Ministru kabineta apbalvojumi

Mana bērnības grāmata

Akcijā «Mana bērnības grāmata» vecākus un bērnus aicina kopā lasīt grāmatas un apmeklēt bibliotēkas

Lai veicinātu bērnu vēlmi lasīt grāmatas, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība jau astoņus gadus aicina vecākus un bērnus kopā lasīt grāmatas un apmeklēt bibliotēkas. Tagad biedrībai pievienojas arī sabiedrībā pazīstami grāmatu draugi, kuri dalās atmiņās par savas bērnības īpašajām grāmatām.

Kopā ar savu draugu, sunīti Rūsu, rakstniece Luīze Pastore iepazīstina ar vienu no savas bērnības īpašākajām grāmatām. Tā ir no Tūves Jansones sērijas par muminiem “Komēta nāk”.

Rakstniece Luīze Pastore akcentē, ka lasīšana dod iespēju bērnam pārtapt miljons veidos: “Grāmata dod bērnam iespēju izdzīvot ļoti daudzas dzīves un ļoti daudz formu, to citādi nevarētu, tas ir iemesls, kādēļ ir vērts lasīt grāmatas.”

Luīze Pastore ir viena no tiem, kurus Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ir aicinājusi piedalīties akcijā “Mana bērnības grāmata”. Tajā ar savām atmiņām par bērnības grāmatām dalās kāds no Latvijas kultūras ļaudīm. Luīze Pastore uzrakstīja stāstu par meiteni, kura tic – ja viņa neaizmigs, tad komēta Zemē neietrieksies. Vēl ir publicēti Martas Grigales, Evas Johansones un citu grāmatu mīļotāju stāsti.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības direktore Kārina Pētersone uzsver, ka bērnībā iepazītās grāmatas rada vērtību sistēmu, zināmā mērā nosaka cilvēka tālāko ceļu, veido viņa iekšējo pasauli. Bērni, kuri lasa grāmatas, skolā ir daudzreiz sekmīgāki, un viņiem vispār dzīvē labāk veicas.

Katru no atmiņu stāstiem pavada mākslinieces Rūtas Briedes ilustrācijas. Publicētas ir arī viņas atmiņas par vācu autoru grāmatu, kurā zaķis iemācījās peldēt.

Lai sāktu lasīt grāmatas, tām jābūt visur mājās, tad bērns pats no sevis sāks lasīt, pauž grāmatu ilustratore Rūta Briede.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība programmā “Grāmatu starts” jau astoņus gadus aicina vecākus un bērnus lasīt grāmatas. Jaunie lasītāji bibliotēkās saņem šādas literatūrai paredzētas mugursomas, un pavisam pie tādām jau tikuši apmēram 20 tūkstoši jauno lasītāju. Akcijas “Manas bērnības grāmata” stāsti ir atrodami biedrības sociālo tīklu vietnēs, un plānots, ka ik nedēļu to papildinās kāda cita lasītāja atmiņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt