4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Vai bērna sejas apgleznošana patiešām nekaitē veselībai?

«4. studija» skaidro: Vai bērna sejas apgleznošana patiešām nekaitē veselībai?

Bērnu sejai izmantotie produkti ir pārbaudīti un veselībai droši, bet seju krāsotāju darbu nenosaka likumiski regulējumi – tā pēc kādas mātes satraukuma par alerģisku reakciju pēc bērna sejas krāsošanas noskaidrots raidījumā “4. studija”.

Veikalos tiek tirgotas krāsas, kuras paredzētas bērnu seju apkrāsošanai. Kādas māmiņas pieredze ar šādu pakalpojumu liek uzdot jautājumu, vai tās ir drošas.

Māmiņa sociālajā portālā ierakstījusi: “Gribu pabrīdināt vecākus - neatļaujiet saviem bērniem pierunāt apgleznot seju. Mūsu taurenis, gleznots Carnikavā sestdien, parvērties pumpu klātā sejā! Piebildīšu, ka bērns nav alerģisks. Jautājums, kas tās par krāsām un kāda ir higiēna tādās vietās?”

Veselības inspekcijas pārstāve Ilona Drišļuka skaidro, ka maziem bērniem - līdz trīs gadu vecumam - vispār neiesaka izmantot šādas krāsas. Būtu jāizvērtē, vai uz sejas nav kādas skrambas, pumpas. Jebkas, kur šī krāsa varētu izraisīt ātrāku alerģisku reakciju. Vecāks ir tiesīgs šim meistaram pajautāt jebko, ko viņam sirds kāro, jo parasti šie krāsotāji ir vai nu grima mākslinieki, vai pašmācību ceļā to apguvuši, vai beiguši vizāžistu kursus, kuros ir specializējušies.

Visas šādam mērķim paredzētās krāsas, kuras ir nopērkamas pat dižtirgotavās, ir veidotas uz ūdens bāzes, atbilst noteiktajiem standartiem.

Tirgū nonāk pārbaudīti produkti, jo Veselības inspekcija regulāri tirgu uzrauga. Ņem mikrobioloģiskos paraugus. Līdz šim inspekcija nav saņēmusi nevienu sūdzību par problēmām ar šīm krāsām.

Latvijā nav normatīvo aktu, kuri sejas krāsotājam uzliktu par pienākumu izmantot vienreizlietojamās otas. Tās var izmantot atkārtoti.

“Būtu labi, ja tās būtu pietiekamā skaitā, lai tās varētu mainīt. Otrs, ja tas ir salonā vai bērnudārzā, kur ir šādi pasākumi, ka šīs otiņas mazgā. Papildus dezinfekcija pēc būtības nav nepieciešama, jo šī krāsu uzklāšana ir uz veselas ādas,” skaidro Ilona Drišļuka.

Katrm vecākam pašam ir jāizlemj, vai ļauties šādai atrakcijai. Ja pēc krāsu lietošanas bērnam tomēr sākas alerģija, vecāki var vērsties Veselības inspekcijā, lai lūgtu noskaidrot, vai attiecīgā pakalpojuma sniedzēja izmantotās krāsas atbilst visām prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti