Bērniem ar dzirdes traucējumiem palielina valsts apmaksāto pakalpojumu klāstu

No 1. aprīļa bērniem ar būtiskiem dzirdes traucējumiem no valsts budžeta līdzekļiem uzsāk apmaksāt kaulā novietojamo dzirdes iekārtu (BAHA) nomaiņu. Bērniem ar kohleārajiem implantiem turpmāk būs pieejama valsts apmaksāta implanta ārējās daļas rezerves daļu nomaiņa, paziņojumā presei informē Nacionālais veselības dienests.

No valsts budžeta līdzekļiem apmaksā kaulā novietojamo dzirdes iekārtu nomaiņu un citas ar dzirdes iekārtas nomaiņu saistītās procedūras.

Sākotnēji bērna vecākiem vai pārstāvim ir jāvēršas veselības centra "Biķernieki" Latvijas Bērnu Dzirdes centrā, kur tiks veikta dzirdes diagnostika un indikāciju noteikšana. Pēc šī posma dzirdes iekārtas nomaiņu veic Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Bērniem ar kohleārajiem implantiem turpmāk būs pieejama valsts apmaksāta implanta ārējās daļas rezerves daļu nomaiņa un regulēšanas apmaksa. Šogad būs pieejams finansējums Cochlear un MedEL ražoto implantu ārējās daļas rezerves daļu nomaiņai – savienotājvada, signālspoles nomaiņai un uzlādējamo bateriju nodrošināšanai. Šim mērķim no valsts līdzekļiem paredzēti gandrīz 70 tūkstoši eiro. Pakalpojuma saņemšanai ir jāvēršas veselības centra "Biķernieki" Latvijas Bērnu Dzirdes centrā.

Ņemot vērā, ka šiem mērķiem novirzītais valsts finansējuma apmērs 2023. gadam ir ierobežots, ārstniecības iestādes atbilstoši pieprasījumam un nepieciešamībai var veidot pierakstu pakalpojuma saņemšanai šogad un nākamajos gados, skaidro NVD.

Jautājumu gadījumā par BAHA iekārtas nomaiņu vai kohleārā implanta ārējās daļas rezerves daļu nomaiņu bērna vecāki vai pārstāvis tiek aicināti sazināties ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas reģistratūru pa tālruni 80708866 vai Latvijas Bērnu Dzirdes centru pa tālruni 29745482.

Portālā manabalss.lv bija uzsākta parakstu vākšana, lai visiem bērniem ar dzirdes traucējumiem valsts kompensējamo zāļu sarakstā tiek iekļauti dzirdes aparātu un kohleāro dzirdes implantu baterijas un ierīces (akumulatori) bateriju uzlādēšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti