Pētām astronauta tērpa funkcijas! Kļūsti par astronautu!

Lai kļūtu par astronautu un dotos misijā, nepieciešams trenēties; aicinām trenēt spējas un vairot zināšanas par astronauta profesiju. Šodienas uzdevums ir izzināšanai.

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

Pētniecība un pētnieciska domāšana ir ļoti būtiska nākotnes prasme. Pētniecību ierasti saistām ar zinātniekiem, bet pētnieciska domāšana ir attīstāma jau pirmsskolā. Dažādu procesu pētīšana un vērošana trenē prasmes, kas astronautiem būs īpaši nozīmīgas!

Pētām astronauta tērpa funkcijas

Kosmosā ir ļoti skarbi apstākļi – liels aukstums ēnā mijas ar ļoti lielu karstumu saulē. Vienlaikus astronautu apdraud arī dažādi bīstami starojumi un mazi, bet ļoti ātri meteorīti, kas ir bīstamāki par lodēm. Taču neskatoties uz šīm briesmām, astronauti dažkārt dodas veikt misijas arī ārpus drošā patvēruma kosmosa kuģī vai kosmosa stacijas. Bet vispirms ir atbilstoši jāsapģērbjas. Vai zini, cik nozīmīgs ir katrs astronauta tērpa apģērba slānis? Apģērb savu astronautu un parūpējies par viņa drošību!

Izdrukā!

Dokumenti

Astronauta tērpa funkcijas

Lejuplādēt

263.69 KB

 

 

 

 

Mērķis: Veicināt precizitātes un rūpības prasmju attīstību

Dalībnieku skaits: viens vai vairāk

Materiāli: Dažādu materiālu auduma un citu materiālu gabaliņi, šķēres, līme, šablons 

Sagatavošanās: 

  1. Izdrukā astronauta formas šablonu.
  2. Sagatavo dažāda materiāla auduma gabaliņus.
  3. Sagatavo piederumus un iekārto darba vidi.

Uzdevums:

Dalībnieki sakārto atrastos materiālus, kas varētu veikt dažādas astronauta tērpa funkcijas. Pēc tam no šiem gabaliņiem pēc šablona izgriež astronauta siluetu un līmē kārtās. Kā pēdējo šablona galvas izmērā (vai arī nedaudz mazāku) izgatavo astronauta ķiveres stiklu, kas pasargā astronautu no spožās gaismas Rezultātā tiek iegūts astronauts, kurš gatavs misijai kosmosā!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti