Ģimenes ar bērniem ielūdz uz Miķeļdienas radošo darbnīcu Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

24. septembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā "Ģimenes dienā" notiks radošā nodarbība, veltīta rudens saulgriežu – Miķeļdienas – sagaidīšanai, paziņojumā presei informēja pasākuma orgnizētāji.

Saskaņā ar senām latviešu tradīcijām septembra beigās tiek svinēta Miķeļdiena. Senajā laika skaitīšanas sistēmā Miķeļi iezīmē rudens saulgriežus, kad dilstošā saule nonākusi pusloka viduspunktā un diena un nakts ir atkal vienādā garumā. Ziemeļu puslodē pēc Miķeļiem saule mazāk apspīd zemi, dienas kļūst īsākas un naktis garākas.

Līdzīgi citiem saulgriežiem latviešu gadskārtā, arī Miķeļi tiek atzīmēti ar svinībām, jo pirms Miķeļiem parasti beidzas visi ražas novākšanas darbi. Miķeļdienas tradīcijas ir balstītas uz senlatviešu Miķeļu ticējumiem, jo nekas netika darīts tāpat vien – katras tradīcijas un paražas pamatā bija apzināts ticējums. Vairākas Miķeļdienas tradīcijas bija saistītas ar Jumi, kas senlatviešu mitoloģijā ir druvu un ražas dievība.

Ģimenes dienā apmeklētāji izzinās senču tradīcijas, minēs mīklas, no dabas materiāliem veidos savu rudens kompozīciju un aktivitāšu noslēgumā ģimenēm būs iespēja iemūžināt savu svētku mirkli muzeja pagalma foto zonā. Tā kā "Ģimenes dienas" radošās nodarbības dalībnieku skaits ir ierobežots, interesentus aicina pieteikt savu dalību savlaicīgi, darbadienās zvanot uz tālruni 20203713.

Ģimenes dienas radošā nodarbība Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā norisināsies svētdien, 24. septembrī, no plkst. 13.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti