Rīta Panorāma

Sevastopolē sprādzieni pilsētas centrā un ostā

Rīta Panorāma

Intervija ar "Luminor" bankas ekonomistu Pēteri Strautiņu

Skolēni rada personalizētus ekrānus no e-papīra

Skolēni mācību uzņēmumā rada personalizētus ekrānus no e-papīra

Četri Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas audzēkņi izveidojuši skolēnu mācību uzņēmumu "inkBuddy" ar mērķi ražot elektroniskā papīra jeb e-papīra asistenta ekrānus. Viņu piedāvātais risinājums ļauj saglabāt lietotāja produktivitāti un uzmanību saviem tiešajiem darba pienākumiem, netērējot laiku informācijas meklēšanai telefonā vai datora interneta pārlūkprogrammās.

Mazs ekrāns uz galda pie datora, kurš faktiski nepatērē enerģiju un atspoguļo tikai jums svarīgo informāciju. "Mēs saražojam asistentu ekrānus dažādos izmēros, kas cilvēkiem palīdz redzēt tikai sev svarīgāko informāciju, nenovēršot uzmanību no sava darāmā darba. Šo informāciju var pilnībā personalizēt, izmantojot mūsu aplikāciju. Šis viss notiks caur zemes enerģija standartiem ar "Bluetooth", lai  tērētu pēc iespējas mazāk enerģijas," skaidroja Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolnieks Gusts Doniks.

Uz ekrāna, kas veidots no elektroniskā displeja papīra un kurš patērē enerģiju faktiski tikai tajos brīžos, kad pārslēdz datus, lietotājs var attēlot sev vēlamo informāciju, piemēram, laika ziņas, akciju cenas biržā, sporta rezultātus, darāmo darbu sarakstu un tā tālāk, ko nu kuram sirds kāro.

"Jūs pieslēdzat mobilajā ierīcē caur mūsu aplikāciju, izvēlaties, kādus logus vēlaties attēlot uz šīs ierīces, piemēram, jūs vēlaties redzēt laikapstākļus. Tad jūs nospiedīsiet intervālu, cik ilgā laikā jūs vēlaties redzēt, un tad šī ierīce bez jūsu uzraudzības automātiski atjaunos datus uz šīs mazās ierīces," ierīces darbību raksturoja Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolnieks Ernests Melnačs.

Ideja puišiem radusies, veidojot skolēnu mācību uzņēmumu izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" paspārnē.

Ernests Melnačs: "Oriģināli mēs ideju uzsākām kā displejus, lai parādītu skolās klasēm, kuras stundas pašlaik notiks un kādas plānotas nākamās stundas. Bet mēs sapratām, ka lielākoties skolas nemaz negribētu šādas ierīces, un mums arī būtu jāskatās vairāk uz tādu lielo biznesu. Tādēļ mēs izdomājām, ka mēs varētu uztaisīt tādu vairāk personīgu lietu, ko mēs arī paši vēlētos uz saviem galdiem."

Ja patīk un noder pašiem, varbūt tas varētu būt kaut kas noderīgs arī citiem. Šobrīd ir tapis ierīces prototips, kas vēl jāattīsta un jāuzlabo, lai nonāktu līdz reālam produktam.

"Nākotnē mums ir plāns turpināt šo ideju, jo mums pašiem tā patīk, mēs ļoti izbaudām to darīt. Katram ir savas lietas, kas viņam patīk vairāk, un mēs esam vienkārši salikušies kopā un to turpinām darīt. Nākotnē būtu vēlams, ka ir uzņēmums, un tad mēs varam pie tā strādāt kolektīvi, un tas būtu vienkārši tāds jauks sapnis, ko pilnveidot," pauda Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolnieks Krists Mīlenbergs.

Nākotnes sapņus raksturo Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolnieks Ričards Puķudārzs: "Man šķiet, mums visiem ir plāns kļūt par pašpietiekamu uzņēmumu. Tas, manuprāt, būtu ļoti foršs veids, kā nākotnē pilnveidot sevi."

Puiši atzīst, ka skolēnu mācību uzņēmuma izveides un attīstīšanas laikā katrs kaut ko ir iemācījies. Kādam vairāk interesēja tehniskā puse, kādam mārketings, kādam dizains, kādam procesu uzraudzība. Tā viņiem ir vērtīga pieredze, kas noderēs nākotnē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti