V.I.P.

«V.I.P.» 13.februāris. Pirmais pusfināls

V.I.P.

V.I.P. 13.februāris. Pirmais pusfināls

V.I.P. 6.februāris. Fināls

Spēles «V.I.P» fināls – risks uztur azartu

Februāra pirmajā pirmdienā LTV1 erudīcijas spēles "Veiksme. Intuīcija. Prāts." (V.I.P.) laikā ir fināls. Pie Uģa Joksta uz atkārtotu spēli nāk komandas no pusfināliem, kur vienā tika daudz runāts par Latvijas novadiem, vietām, senāku vēsturi un notikumiem, jo par erudītākās godu cīnījās divas LTV projekta "Tas notika šeit" komandas, bet otrā pusfinālā viesojāmies Ziemeļvalstīs un spēles pēdējā jautājumā ceļazīmi uz finālu ieguva Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā komandā.

"Kopš bērnības mani ir ļoti interesējusi dažādu faktu un likumsakarību izzināšana. Bērnībā mīļākā literatūra bija enciklopēdijas un ģeogrāfiskie atlanti, šobrīd tā ir Skandināvijas autoru tumšie "krimiķi" un vēsturiska literatūra par Eiropas un īpaši Baltijas reģionu laiku griežos," pirms fināla atzīst Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā komandas kapteinis Jānis Atslens.

"Manī mīt sāncensības gars, ko bieži trenēju, piedaloties dažāda veida prāta spēļu formātos vai draugu kompānijā, spēlējot galda spēles. Es esmu diezgan veikls pavārs, un cenšos dzīvē pieturēties pie devīzēm – "Roku rokā. Darbs ceļ vīru". Un, ja man šobrīd jāatceras mans iepriekšējais VIP fināls, kas bija pirms kādiem septiņiem gadiem – man bija temperatūra, 38 grādu, bet, domājot par savām devīzēm un apņēmību, es dalību spēlē neatcēlu!"

Toreiz Jāņa komanda uzvarēja finālā, šoreiz ar ķermeņa temperatūru viss labi, bet Jānis uz sacensību ved citu komandu.

Inga Puriņa, komunikācijas padomniece Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā Latvijā, savulaik izmantojusi biroja sniegtās iespējas un 1990. gada septembrī devusies mācīties uz Norvēģiju, kur nodzīvojusi piecus gadus.

"Kopš tā laika Norvēģija un viss norvēģiskais ir ļoti nozīmīgs manā dzīvē. Šobrīd iegūstu maģistra grādu Rakstniecības studijās Liepājas Universitātē, un arī mans maģistra darbs ir saistīts ar Norvēģiju," atklāj Inga.

Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā padomniece Daina Mežecka ir Baldonē uzaugusi rīdziniece, bet mūža lielākā daļa saistīta ar Norvēģiju un citām Ziemeļvalstīm, šobrīd ar Rīgas Lutera draudzes kori gatavojas dalībai Dziesmu svētkos. Daina atzīstas: "Sašņorētība, kas valdīja pusfinālā, ir zudusi, tas nozīmē, ka spēlē veiksies labāk. Es jau saprotu, ko sagaidīt no šī pārbaudījuma!"

Dokumentālā raidījuma "Tas notika šeit " kadra komanda ar kapteini Dāvidu Ernštreitu uz spēles laukumu dodas aizkadra komandas uzmundrināti, ka šoreiz ir jāuzvar! Jaunās sezonas raidījumu sērijas divi raidījumi jau nodoti skatītāju vērtējumam, vēsturnieki – Inna Gīle, Edgars Plētiens, Gatis Krūmiņš, Jānis Goldšmits, Kaspars Zellis, Andris Levāns un Uldis Neiburgs kā  detektīvi iepazīti, tagad divi no viņiem Edgars Plētiens un Andris Levāns  kopā ar žurnālistu Dāvidu Ernštreitu ir lemti Uģa Joksta jautājumiem VIP finālspēlē.

 Edgars un Andris atzīst, ka trīs dienas pētīt un atklāt aizraujošus faktus Latvijas vietās nav gluži tas pats, kas 30 sekundēs rast atbildes uz Uģa jautājumu: "Tas ir aizraujoši – pētīt, piemēram, atturībnieku kustības ietekmi uz kolhoza vadības lēmumiem vai  deviņdesmito gadu kontrabandas vērienu, arī brīvmūrnieku ložu 18. gadsimta Latvijā. Meklēt, runāt ar vietējiem, iedziļināties dokumentos, kas rodami arhīvos. Te VIPā visam jābūt prātā uzreiz!"

Spēles vadītāja Uģa Joksta cerību, ka šoreiz varbūt finālā kāda komanda tiks pie 3000 eiro, dalībnieki zaudē jau pirmajā jautājumā, abi kapteiņi lemj par papildiespēju izmantošanu. Attīstoties spēlei, vēsturnieks Andris Levāns atzīst, ka risks uztur azartu, bet pats turpina čukstēt pareizās atbildes kapteinim Dāvidam.

"Bibliotēkās jārunā klusu, tas vēsturnieku ieradums!" par kolēģa paradumu draudzīgi iesmej kapteinis.

Komandas spēlē ļoti pārliecinoši, un abās jaušama liela apņemšanās uzvarēt; kad studijā iestājas domāšanas pauze Uģis Joksts saka: "Intuīcija jāpārvērš balsī!"

Februāra pirmais fināls ir spēle, kurā Latvijas novadu pētnieki tiekas ar Ziemeļvalstu patriotiem, spēle ir līdzīga un ļoti azartiska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti