Dienas ziņas

Grāmata ved pastaigā pa Roju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

No siena ruļļiem veido dažādus tēlus

Lauksaimnieki Smiltenes pusē no siena ruļļiem izveido «dusmīgos putnus»

Šis ir laiks, kad daudzi zemnieki gatavo sienu lopu barošanai un uzturēšanai. Tā arī Smiltenes novada saimniecībā, taču tur siens sagādāts ne tikai dzīvniekiem. Šosejas malā publiskai apskatei no siena ruļļiem izveidoti un uzstādīti videospēles "Dusmīgie putni" tēli.

Zemnieku saimniecībai "Palejas" kopā ir gandrīz 100 govju, gaļas lopu un 150 hektāri zemes – galvenokārt lopbarības ieguvei. Nelielu uzkalniņu savā pļavā blakus Rīgas–Veclaicenes šosejai saimnieki ik gadu atvēl nevis saimniecībai, bet garāmbraucēju priekam. Šogad tur izvietoti dusmīgie putni, kas veidoti no siena ruļļiem.

Zemnieku saimniecības "Palejas" saimniece Jogita Lucāne atzina: "Lai tas viss taptu, nemaz nebija tik vienkārši. Vajadzēja vienu rulli nedaudz lielāku kā ikdienā. Tur mums paldies no Palsmanes puses Danai un Andim Upeniekiem, kuri mums uzdāvināja."

Lai izveidotu šos videospēļu un multfilmas varoņus, iesaistījušies arī citi uzņēmumi arī saimniecības kaimiņos, sagādājot melno plēvi.

Zilās plēves meklējumi bijuši ilgāk – tai nācies braukt pakaļ pat uz Tartu Igaunijā, bet putnu knābjus izveidojis saimnieces brālis.

"Šoreiz tāds baigais kopdarbs īstenībā. Katru gadu piesaistās aizvien vairāk, kurš gribot, kurš negribot. Kurš garāmbraucot piebrauc: "O, palīdzēšu tev uzcelt, palīdzēsim pielikt," atzina "Paleju" saimnieki.

Iepriekšējos gados Lucāni no siena un skābsiena ruļļiem izveidoja un uzslēja zaķi, sniegavīru, sivēnus, alus kausu un animācijas filmu varoņus – Sūkli Bobu kvadrātbiksi un minjonus.

"Lai visi zina, kur tad ir tas Mēru pagrieziens ir. Tad, kad bija Bobs, šīs mājas saimnieks teica tā –  man viegli ceļu izstāstīt "brauc, kamēr redzi Bobu, un tad rauj pa kreisi." Tad, kad mēs šeit strādājam tīrumā, tad tas ir vislabāk novērojams. Brauc, apstājas, apgriežas, iebrauc, uznāk. Gan ar bērniem, gan... Vieni no pirmajiem apmeklētajiem bija divi pensionāri šogad, kuri piestāja," stāstīja Lucāne.

Pie dusmīgajiem putniem sastaptā alūksniete Sanita, kura ieradusies kopā ar ģimeni, "ReTV" pastāstīja: "Jā, mēs zinājām, un ar domu braucām. Fantastiski! Cilvēki tik apņēmības pilni kaut ko tādu izdarīt, tas priecē visus, ne jau tikai mūs. Lai viņi turpina, lai turpina priecēt mūs visus."

Tieši tāds arī esot Lucānu pāra mērķis – priecēt sevi un citus, tādēļ saimnieki arī aicina cilvēkus fotografēties un filmēties ar šiem tēliem. Vienīgais ierobežojums – uz dekorētajiem siena ruļļiem nekāpt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt