Robotikas čempionātā grib modināt jauniešos interesi par inženierzinātnēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Sestdien, 6.maijā, Rīgas Tehniskajā universitātē notiks Latvijas robotikas čempionāts, kur sacensībās vairākās disciplīnās savas prasmes un robotus demonstrēs robotu būves entuziasti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

„Tā pati galvenā ideja jau ir radīt jauniešos interesi par inženierzinātnēm, robotiku. Ja mēs paskatāmies pasaulē, tad tā ir būtībā visstraujāk augošā nozare.

Tādēļ tas ir arī svarīgi, lai Latvijā mēs neatpaliktu,” skaidro Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns Jurģis Poriņš.

“Šobrīd oficiāli bija pieteikti 250 [dalībnieku]. Plānojam arī tajās robežās noteikti būt. Tā ka dalībnieku būs daudz un cīņas būs spraigas. Paralēli cīņām vēl būs arī izklaidējošie pasākumi. Būs iespējas iepazīties ar 3D printēšanu un būs iespēja apmeklēt arī Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes laboratorijas, paskatīties dažādas demonstrācijas, pašiem piedalīties demonstrācijā. Būs arī VAS „Elektronisko sakaru” busiņš. Ir milzīga plaša programma, ko var apskatīt mājaslapā,” saka Poriņš.

Viena no kategorijām, kas saucas "Mego Sumo" un visbiežāk ir skatītājiem interesantākā, ir pazīstama ar robotu agresīvo cīņas stilu. Savukārt, piemēram, kategorijā "Freestyle" katrs varēs demonstrēt savus robotikas sasniegumus plašākai publikai.

Šajā disciplīnā dalībnieki var dot vaļu savai fantāzijai un demonstrēt jebkādu robotizētu ierīci, piemēram, pankūku cepšanas robotu vai pazudušu atslēgu meklēšanas robotu. Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns Jurģis Poriņš stāsta, ka atnākt un apskatīt pasākumu var jebkurš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti