Dienas ziņas

Atklāta atjaunotā Stāmerienas pils fasāde

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lego robotikas sacensības pirmo reizi Ludzā

«Lego» robotikas sacensības pirmo reizi Ludzā

Līdz ar robotikas un programmēšanas straujo attīstību arvien lielāka vērība “Lego” robotikai pievērsta arī Latvijas reģionos, un novembra beigās “Lego” robotikas sacensības pirmo reizi organizētas Ludzā.

Latgales robotikas pulciņu vadītāji uzsver, ka sacensības mazākās pilsētās un novados ir vairāk pieejamas lauku bērniem, tāpat dalība tajās ir laba pieredze, kuru pēc tam likt lietā, startējot galvaspilsētas un Eiropas līmeņa sacensībās.

Vairāk nekā 50 dalībnieki vecuma posmā no 1. līdz 12. klasei stājas rindā, lai pārbaudītu savu pašu veidoto un programmēto “Lego” robotu atbilstību sacensībām. Ludzā “Lego” roboti un to veidotāji sacenšas pirmo reizi un pārstāvētas ir kā lielāku, tā mazāku pilsētu un novadu komandas no visas Latgales. Katram dalībniekam ir sava veiksmes formula.

Ludzas novada sacensībās legorobotikā “Robotikas kauss 2019” skolēni sacentās tādās disciplīnās kā “Lego sumo”, līnijsekošana un 2x2 “Spāks”. Kopumā reģionā robotika attīstās, tomēr lielākoties tas ir atkarīgs no to skolotāju entuziasma, kas ir gatavi vadīt nodarbības skolās un jauniešu centros. Piemēram, Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrā (BJC) “Lego” robotikas pulciņš darbojas divus gadus.

Ludzas novada BJC ''Lego'' robotikas pulciņa vadītājs Edmunds Kadakovskis skaidroja:

“Cenšos iemācīt viņiem ne tikai sataisīt robotu, bet arī sociālās prasmes, komunikācijas prasmes, komandas veidošanas pamatprincipus; var arī gudri taisīt robotu, kad tas bērns attīstās, ne tikai tas robots tiek uzbūvēts.”

Tāpat svarīgi dot iespēju bērniem un jauniešiem sacensties robotikā tuvāk mājām, viens starts ilgst aptuveni trīs minūtes un ne katram lauku skolas audzēknim ir finanses un vēlme mērot aptuvenu četras stundas garu ceļu līdz galvaspilsētai, turklāt sacensības reģionos veicina arī lielāku konkurētspēju un izaugsmi jau vietējā mērogā.

“Ņemot vērā, ka, pieņemsim, robotikas sacensībās Jelgavā “Lego sumo” disciplīnā piedalās septiņas organizācijas, mums šodien Ludzā ir 14! Divas reizes vairāk, tad kas ir lielāks: Jelgava vai Ludza?” vaicāja Kadakovskis.

“Jaunieši, kuri sākuši to veidot, ir ļoti lieli malači. Pagājušajā gadā bija sacensības Rēzeknē, tagad ir Ludzā un cerams, ka izplatīsies arī citās pilsētās,” vērtēja sporta kluba “Spāks” vadītājs Kaspars Miezis.

Regulāri sacensības robotikā notiek dažādās vietās Latgalē, to vidū vislielākā pieredze ir Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijai un Rēzeknes novada Jaunstrūžānu pamatskolai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt