Sadaļas Sadaļas

Pēcpusdiena

Saeima atbalstījusi aizliegumu nepilngadīgām personām tirgot enerģijas dzērienus

Pēcpusdiena

Izstrādāta jauna kārtība būvekspertīžu jomā

Pagājušā gada "Laiks Ziedonim" laureāts zinātnē Jurģis Šķilters

«Laiks Ziedonim» laureāts Šķilters: Zinātnes uzdevums - padarīt Latviju par labāko vietu pasaulē

Pagājušā gada Imanta Ziedoņa fonda „Viegli” apbalvojuma „Laiks Ziedonim” laureāts nominācijā “Zinātne” Jurģis Šķilters, kas pēta Latvijā jaunu jomu - kognitīvo zinātni,  pārliecināts, ka zinātnes mērķis ir padarīt Latviju par labāko vietu pasaulē.

Latvijas Universitātes profesors Jurģis Šķilters savos pētījumos pievērsies valodai un tam, kā mēs domājam un uztveram pasauli un sevi.

Latvijas Universitātes profesors un kognitīvo zinātņu pētnieks Jurģis Šķilters studējis un strādājis ASV, Itālijā un Vācijā. Latvijā viņš atgriezās 2004. gadā, un apbalvojums „Laiks Ziedonim” ir pirmā balva, ko viņš saņēmis dzimtenē.

 “Mēs pētām telpu, kas ir mūsu prātā, kas manā skatījumā ir ļoti interesanta un vērtīga,” Latvijas Radio sacīja pētnieks.

Viņš arī atklāja, ka balva viņam ir īpaši vērtīga.

“Es vienmēr esmu domājis, kas ir mana sūtība Latvijā un kas ir zinātnes lielais uzdevums, un, manuprāt, tas ir padarīt Latviju par labāko vietu pasaulē,” uzskata Šķilters.

Un to arī viņš mēģinājis darīt, tāpēc saņemtā balva emocionāli bija ļoti svarīga.

Apbalvojuma „Laiks Ziedonim” vizionāre un Latvijas Radio žurnāliste Sandra Kropa  savukārt atklāja, ka žūriju pētnieks uzrunājis ar savu neparasto darbību, rosīšanos jomā, kas daudziem varbūt nav saprotama. Viņa skaidroja, ka pētījumi par telpas uztveri, piemēram, palīdz, izstrādājot dažādas aplikācijas, ko lietojam ikdienā.

Arī šogad fonds meklē izcilus cilvēkus, kuriem zinātniskajā darbā klāt ir arī radošā dzirksts, kuri dara, nevis tāpēc, ka ir jādara, bet tāpēc, ka viņiem gribas kaut ko paveikt.

Jau trešo gadu Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” pasniegs apbalvojumu „Laiks Ziedonim” piecās nominācijās – zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un literatūrā. Pieteikt šī gada kandidātus var līdz 26. februārim. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt