Kā labāk dzīvot

Speciālistes ieteikumi: Piesardzība, atbildība un apdomība it visās jomās

Kā labāk dzīvot

Speciāliste: Cilvēkam ir aktīvi jādarbojas pretī negatīvajām domām

Godīga interneta sadale starp visiem lietotājiem mājās

IT speciālists: Internetu galvenokārt palēnina straumēšana, nevis video konferences

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Interneta ātrumu mājās šobrīd galvenokārt ietekmē filmu lejuplāde un straumēšana, nevis video konferences, Latvija Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja uzņēmuma “IT Centrs” valdes priekšsēdētājs Agris Krusts.

“Mans minējums, ka visvairāk internetu šobrīd palēnina tiešsaistes filmu, video un televīzijas skatīšanās. Cilvēki šobrīd sēž mājās, straumē mūziku un filmas. Tā ir vislielākā problēma,” sacīja Krusts.

Ir izskanējis viedoklis, ka interneta jaudas problēmas esošajos apstākļos lielā mērā izraisa tas, ka darba un mācību vajadzībām plaši izmanto video konferences, taču IT speciālists to apšaubīja.

“Video konferences nav tik liela problēma, jo to video kvalitāte ir vājāka par straumēšanas servisu video kvalitāti. Ja nelegāli lejuplādēsiet filmas un vienlaikus vairāki cilvēki mēģinās taisīt mājas video konferenci, tad gan varētu rasties problēmas,” stāstīja Krusts.  

Ar labāku kvalitāti tagad var rēķināties tie, kuri mājās izmanto optisko, nevis mobilo internetu. “Optiskais internets ir ātrāks, var nodrošināt lielāku datu pārraidi ātrāk un mazāk atkarīgs no tā, cik cilvēki to lieto vienlaikus. Tie, kuriem ir mobilais internets, jutīs lielāku ietekmi,” skaidroja informācijas tehnoloģiju (IT) speciālists.

Ja vienu telefonu ar mobilā interneta pieslēgumu izmanto kā maršrutētāju visiem pārējiem ģimenes locekļiem, kvalitāte, visticamāk, būs zema.

“Jautājums - ko no tā sagaida? Ja visi straumēs saturu, tad internets, visticamāk, nestrādās. Tāpat būs problēmas ar telefona ātrdarbību un pārkaršanu. Visticmāk, tas salūzīs ātrāk, jo telefona komponentes nav domāts tādam siltuma režīmam – nemitīgi strādājot tik jaudīgi, telefons uzkarsīs,” brīdināja Krusts.

Uz raidījuma klausītāja jautājumu, vai vajadzētu izvairīties no ārzemēs bāzētu saziņas lietotņu izmantošanas, piemēram, “Skype” izmantošanas, jo to serveri, visticamāk, atrodas tālu prom, IT speciālists atbildēja, ka tas nav vērtējams tik viennozīmīgi.

“Latvijā ir diezgan jaudīgs ārzemju pieslēgums. Ne vienmēr zināms, kur stāv serveri – iespējams, ārzemēs, bet, tikpat labi “Skype” izmanto ko lokālu. Interneta infrastruktūra tiek veidota tā, lai gala klientam ātrums būtu gana labs,” norādīja IT speciālists.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti