Dienas ziņas

Jelgavā jauna vieta varoņu piemiņai

Dienas ziņas

Ārzemju latvieši: lūdzu, runājiet ar mums latviski!

Tehniskās jaunrades svētki Brocēnos

Brocēnos aizvadīti Tehniskās jaunrades svētki

Lai popularizētu tehnisko jaunradi, tās nozīmi bērnu personības attīstībā un rastu iespēju satikties dažādu modelēšanas pulciņu dalībniekiem, Brocēnos sarīkoti Tehniskās jaunrades svētki. Uz tiem pulcējās dalībnieki no Kurzemes, Zemgales un Vidzemes.

Brocēnu novada Kultūras un izglītības centrā kaislības sit augstu vilni, jo šī ir reize, kas parāda, kā veicies sava modeļa izstrādē, vai izvēlēta atbilstošākā pieeja un materiāli konstruēšanai. Kamēr paši mazākie bērni sper tikai pirmos soļus tehniskajā jaunradē un parāda, cik akurātas un precīzas ir viņu griešanas un līmēšanas prasmes, veidojot dažādas figūras, lielākie jau sacenšas, kuram ātrākā un precīzākā buru laiva, kuģis vai auto.

Lielākoties Latvijā sacensības notiek katram modelēšanas veidam atsevišķi, bet radoši tehniskā pulciņa vadītājs no Brocēniem Zigmunds Zaļenko sapulcinājis vienuviet bērnus, kuri darbojas dažādos virzienos, sarīkojot Latvijas tehniskās jaunrades svētkus.

"Visi satiekas, tādā veidā apmaināmies ar tehnoloģijām, tiek popularizēta tehniskā jaunrade," saka Zaļenko.

Svētki bija sapulcējuši 130 bērnus no Kurzemes, Zemgales un Vidzemes. Jānis Belkovskis no Valmieras startēja kuģu modeļu sacensībās. Lai arī pašam šķita, ka nostartējis slikti, ticis pie otrās vietas savā vecuma grupā.

"Kaut kas nebija slēdzītis saplīsis, sataisīju, visu laiku domāju, ka baterijas vaina," stāsta Jānis.

Brocēnu radoši tehniskā pulciņa dalībnieks Arvīds Maks atklāj, ka viņam patīk taisīt kuģus, taču tas nav viegli - kuģis prasa posotru mēnesi darba.

Tehniskās jaunrades attīstībai Latvijā tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība. Tā dod praktiskas zināšanas, kā darbojas tehnika un dažādi aparāti.

"No šiem izaugs inženieri, konstruktori, industrijas pārstāvji," bērnus slavē VISC Interešu izglītības departamenta vecākais referents Jānis Rage-Raģis.

Tehniskās jaunrades svētkus Brocēnos plāno veidot kā tradīciju, tos rīkojot arvien plašākus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt