"LabLabs" atrodas pie RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes ēkas un ir aptuveni divus metrus garš. To veidojusi studentu komanda no trīs RTU fakultātēm, un idejas autors ir no Latvijas Mākslas akadēmijas.
Izveidotā figūra ir arī tests, lai saprastu, cik konstrukcija ir izturīga pret sāls maisījumu uz ietvēm un citiem vides riskiem.
Taču 3D drukāšanas laboratorijā uzsver, ka šai metodei ir liels potenciāls, jo tā ir videi draudzīga un ekonomiska.
"Tā ir tāda nākotnes būvniecības metode, jo mēs veidojam šo automatizāciju būvniecībā. Šobrīd būvniecība ir ļoti manuāla nozare, bet ar šo veidu mēs varam izmantot robotus, 3D tehnoloģijas, lai padarītu šo nozari automatizētu. Tas mums sniedz to, ka mums ir nepieciešams mazāk darbaspēka un arī mēs varam samazināt negadījumu skaitu darbavietā," stāstīja RTU 3D betona drukāšanas zinātniskās laboratorijas vadītājs Māris Šinka.
Vispirms arhitekts izveidoja digitālu figūras failu, ko izmantoja speciālais betona drukāšanas printeris, lai izgatavotu detaļas. Arī printeris citstarp izveidots Tehniskajā universitātē. Kad detaļas sacietēja, tās savienoja ar armatūru.
3D betona drukāšanas zinātniskā laboratorija darbojas divarpus gadu, un "LabLabs" ir līdz šim lielākais veidojums.
Tuvākā pusotra gada laikā tam līdzās izveidos vēl vienu lielāku objektu, kurš taps no videi draudzīgāka materiāla.