«Vivus MTB maratona» sezonas līderis Muižnieks kopvērtējumā zaudē Zīmelim

Nedēļas nogalē ar pēdējo, sesto posmu Riekstukalnā pie Baldones noslēdzās Vivus.lv kalnu divriteņu (MTB) Maratona 2014. gada sezona. Par tās uzvarētājiem kļuva Raivis Zīmelis un Grēte Steinburga no Igaunijas. Uz kaimiņvalsti aizceļoja arī tituls "Mis Vivus.lv MTB maratons", informēja sacensību rīkotājs Jānis Baltaisbrencis.

Sestdien, 13.septembrī, Riekstukalna trasē noslēdzās kalnu divriteņu seriāls "Veloprofs maratons", kur neveicās sezonas līderim Oskaram Muižniekam no komandas "Trek Team". Viņš pēdējā posmā uzrādīja sezonas vājāko rezultātu un par trim punktiem atdeva kopvērtējuma uzvaru Raivim Zīmelim no komandas "My Sport/Stevens".

Abi riteņbraucēji ir bijušie biatlonisti un visu sezonu cīnījušies plecu pie pleca arī citos tautas riteņbraukšanas seriālos.

Trešā vieta Muižnieka komandas biedram Ivaram Prokofjevam. Arnis Pētersons no komandas "ZZK" gan pēdējā posmā, gan kopvērtējumā izcīnīja kalnu karaļa titulu.

Dāmu konkurencē sezonas kopvērtējumā nepārspēta palika un uzvarētājas kreklu saņēma Igaunijas MTB čempione Grēte Steinburga, otro vietu izcīnīja Katrīna Jaunslaviete no komandas "ebike Machine", aiz sevis atstājot komandas "Hawaii Express" pārstāvi Ievu Strēli.

Sezonas noslēgumā balsojumā tika noskaidroti uzvarētāji arī vairākās nominācijās. Par "Miss Vivus.lv MTB maratons 2014" tika atzīta Grēte Steinburga, Raivis Zīmelis saņēma titulu "Gada sportists Vivus.lv MTB maratonā", par "Gada ģimene Vivus.lv MTB maratonā" atzinību saņēma Voronu ģimene no Rīgas, bet par "Populārāko Vivus.lv MTB maratona posmu" otro gadu pēc kārtas atzina Smiltenes posmu.

Tautas klases distances pēdējā posmā uzvara Raivim Jansonam no komandas "Trek team", bet kopvērtējumā arī šogad nepārspēts palika viņa komandas biedrs Zigmārs Zučiks, otrais Dzintars Ausmanis no komandas "FANS-APprint", trešais Raivis Jansons.

Dāmām šajā distancē pārlicinoši uzvarēja Rūta Brakovska no kamandas "Vudlande – Smiltene", otrā "Trek Team" komandas pārstāve Anita Muižniece, bet trešā jaunā Ķekavas novada sporta skolas audzēkne Krista Ratniece. Interesanti, ka Anitas dēls Oskars ir otrās vietas ieguvējs kopvērtējumā maratona distancē.

Komandu ieskaitē maratona distancē uzvara "Trek Team", kas aiz sevis atstāja "Avis-Thule-Veloprofs" un "Hawaii Express Scott". Tautas klases pusmaratona distancē uzvara "Trek Team" komandai, bet otrie un trešie  bija "Fans APprint" un ""Volvo MTB Team".

Jaunā sportistu paaudze no trīs līdz 11 gadu vecumam visas sezonas garumā piedalījās bērnu braucienā un spēra pirmos soļus kalnu riteņbraukšanā. Pēc pēdējā posma Riekstukrogā norisinājās sezonas preses konference, kopvērtējuma apbalvošana un balle.

Foto: Biedrība "Latvijas Kalnu Riteņbraukšanas Attīstības Centrs"

"Vivus MTB maratons" norisinās kopš 2007.gada. Pirmās sacensības norisinājās Apē, 2014.gadā norisinājās seši seriāla posmi Milzkalnā pie Tukuma, Apē, Smiltenē, Kamparkalnā pie Talsiem, Cēsīs un Riekstukalnā pie Baldones.

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti