Dienas ziņas

Dziesmas bērniem «Kuldīga brīnišķā»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē vienojas tautas skrējienā

Rēzeknē vienojas tautas skrējienā

Rēzeknē Latvijas Proklamēšanas gadadiena saistās ne vien ar dalību svinīgos svētku brīžos, bet jau sesto gadu pilsētnieki un viesi vienojas Tautas skrējienā “Ieelpo Rēzekni”. Šī tradīcija aizsākās kā vietējo jauniešu iniciatīva, kas tagad, neatkarīgi no laika apstākļiem, ik gadu pulcē vairākus simtus dalībnieku. Stāsta Latgales kolēģi.

Tradicionālajā Latvijas neatkarības svētku tautas skrējienā “Ieelpo Rēzekni” līdzās skrien mazi bērni, profesionāli sportisti, ģimenes un arī komandas. Trases garums ir simbolisks- vien trīs kilometri, līdz ar to katram ir sava motivācija skrējienam un pārdomas, kādiem mums jābūt, lai sagaidītu Latvijas simtgadi godam.

“Mēs skrienam katru gadu no skolas. Ir patīkami, ka neskatoties uz sliktiem laika apstākļiem, visi skrien un sveic Latviju svētkos. Galvenais ir bērni. Tā ir mūsu nākotne. Lai būtu bērni, lai viņi redzētu, gribētu dzīvot Latvijā,” uzsvēra Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas pārstāve Ingūna Zeiļa.

Savukārt komandas “Rēzeknes invalīdu biedrība” pārstāve Lilita Arbidāne norādīja, ka skrienot kopā spēks un, entuziasms.

Savus spēkus varēja pārbaudīt arī skrējienā uz laika kontroli. Kopskaitā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku. Vairākas komandas bija piedomājušas pie vienojošā motīva savā noformējumā.

Nekur daudz šādi pasākumi nenotiek kā Rēzeknē. Pirmkārt, paskriet, lai gan laiks vienmēr ir slikts, manuprāt, šajā laikā. Bet tas sastāda sava veida kaifiņu. Katram vari pamāt, visi tevi atbalsta. Par kukaiņiem tevi nosauc, par taureņiem, visa pēc kārtas. Tas ir tas, kas mūs vieno atbraukt,” atzina komandas “Daugavpils ērces” pārstāvis Nauris Mackevičs.

Bet kājinieku bataljona zemessargs Jēkabs Olafs-Rukmans norādīja, ka valsts svētkos vienmēr ir piepilīts ar emocijām un tā ir vieglāk skriet uz priekšu: “Nedrīkst padoties nekādām grūtībām. Vienkārši ir jāiet uz priekšu ar paceltām galvām.”

Lai gan šis ir neierasts Latvijas Proklamēšanas gadadienas atzīmēšanas veids, Tautas skrējiena dalībnieki atzīmē – tā ir patīkama aktivitāte pirms ziemas, ko papildina gandarījuma un prieka sajūta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti