Iedzīvotāji Liepājā un Rēzeknē ar skrējieniem svin Latvijas dzimšanas dienu

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā Rēzeknē notiek jau tradicionālais Tautas skrējiens "Ieelpo Rēzekni!", kas ik gadu valsts dzimšanas dienai par godu pulcē vairākus simtus skrējēju un nūjotāju individuālās disciplīnās vai komandās. Savukārt liepājnieki pilsētas ielās izskries Latvijas kontūru.

Pasākuma rīkotāji Rēzeknē aicināja komandas savu vizuālo tēlu veidot atbilstošu valsts svētkiem un atgādināja, ka uz pasākumu var ņemt līdzi arī savu mīļdzīvnieku un piedalīties disciplīnā "Ķepa".

Skrējiens "Ieelpo Rēzekni!" šogad noritēs pa nesen izveidoto promenādi gar Rēzeknes upi. Sākums paredzēts jau pulksten 11.

Rēzeknes Sporta pārvaldes pārstāve Valentīna Svilāne-Dūda norādīja: "Starts, finišs skrējienam būs pie Rēzeknes pilskalna. Distance šogad būs aptuveni 4 kilometri. Distancē varēs doties gan bērni, gan vecāki, gan vecvecāki, sunīši un kaķīši. Tie, kas vēlas pierādīt savas spējas, piedalās skrējienā ar laika kontroli, bet tie, kas kopā grib svinēt svētkus, dodas skrējienā vai gājienā līdz Olimpiskajam centram un atpakaļ līdz pilskalnam. Būs dažādas darbnīcas un arī aktivitātes, – kamēr vieni skries, citiem būs jāgaida vai arī līdzjutēji var piedalīties dažādās aktivitātēs un pavadīt jauki šo dienu."

Rēzeknes sporta pārvaldes pārstāve Valentīna Svilāne-Dūda
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Savukārt Liepājā pēc divu gadu pārtraukuma 18. novembrī atkal izskries Latvijas kontūru pilsētas ielās.

Liepājas pašvaldība sadarbībā ar biedrību "Skrienam kopā" aicināja liepājniekus un pilsētas viesus kopīgi atzīmēt Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu un piedalīties šajā īpašajā skrējienā.

Parasti šajā pasākumā piedalās vairāki simti cilvēku, un šogad interese varētu būt īpaši liela, to Liepājā varēja novērot arī 11. novembra lāpu gājienā.

Liepājas domes pārstāve Elīna Tolmačova
00:00 / 00:36
Lejuplādēt
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti