Notiks pirmais apvidus skrējiens Latvijā

Pirmais off-trail jeb apvidus skrējiens Latvijā - “Kurbads” - notiks 9.oktobrī mežā pie Zvirgzdes, Vecumnieku novadā. Starp citām Latvijā notiekošajām skriešanas sacensībām “Kurbads” izcelsies ar tā unikālo formātu – skrējienu bez takām, ceļiem un kompromisiem.

“Kurbads” ir pirmais šāda veida skrējiens, kurš Latvijā ievieš jaunu skriešanas sacensību veidu – off-trail. Iepretim šosejas un taku skrējieniem, apvidus distances izvairās no cilvēku radītiem ceļiem un takām, dalībniekiem piedāvājot trases dabā – cauri siliem, purviem, sūnām.

2016.gada 9.oktobrī plkst.13.00 starts tiks dots trīs dažāda garuma distancēs – jūdzes (1600 metri), kā arī 5 un 10 kilometri (km). Mazākajiem dalībniekiem – bērniem – neilgi pirms būs iespēja skriet 400m distancē, kurā viņus pavadīs draudzīgais meža zvērs.

Sacensību galvenais organizators, pasaules čempions orientēšanās sportā, Edgars Bertuks, stāsta: “Skrienot orientēšanās distances, esam novērtējuši, cik skaista ir kustība cilvēka neskartā dabā, tāpēc to pašu vēlējamies piedāvāt arī cilvēkiem, kuriem orientēšanās ir sveša, bet skriešana – tuva. Tā nonācām pie idejas par off-trail skrējienu.”

Papildus intrigai tiks rīkots duelis, kurā jūdzes distancē sacentīties vieglatlēts Jānis Razgalis, kurš ir viens no labākajiem vidējo distanču skrējējiem Latvijā, un orientierists Artūrs Pauliņš, kurš nesen uzvarēja starptautiskajās orientēšanās sacensībās “Euromeeting” sprinta distancē.

Balvas labākajiem nodrošinās specializētais veikals skrējējiem “42km.lv”, sporta preču veikals “Sportlife”, sporta uztura kompānija “Syform”, kā arī sporta kopiena “Sportegy”.

Sacensībām par standarta dalības maksu iespējams pieteikties līdz 5.oktobra plkst.23.59, bet pieteikšanās iespējama arī pēc tam, tiesa, par augstāku maksu.

Pieteikšanās un plašāka informācija atrodama skrēji8ena mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti