Nedēļa tautas sportā paplašina robežas līdz ASV un Dienviddakotai

Tautas sporta pārstāvji sezonas saspīlētākajās nedēļu nogalēs raduši ņemt dalību Latvijas čempionātos, lai būtu vienā trasē ar tiem, kas izcīna valsts čempionu medaļas. Tā notiek gan skriešanā, gan riteņbraukšanā, gan triatlonā, gan rogainingā. Pēdējie jūnijā piedalījās Eiropas čempionātā Igaunijā un atveda mājās medaļas. Šajā nedēļā ir laiks piedalīties pasaules čempionātā, bet tas nenozīmē, ka pārējo starti būs mazāk vērtīgi.

Rīgas triatlonā bija ieradušies sportisti no 36 valstīm un pamatīgi sakūla Daugavas ūdeni pašā pilsētas centrā pie AB dambja. Elites atlēti piesaistīja uzmanību, arī minot šosejas velosipēdus iespaidīgā ātrumā pa 11.novembra krastmalu un skrienot pa Vanšu tiltu. Labāko trijnieks sprinta distanci finišēja 53 minūtēs. Starp Latvijas pārstāvjiem vienīgi Andrejam Dmitrijevam izdevās pieveikt distanci ātrāk par stundu.

Tautas sporta pārstāvjiem bija iespēja pašiem startēt vecumgrupu sacensībās kopā ar citu valstu pārstāvjiem, kā arī atbalstīt savējos. Daži izvēlējās triatlona stafeti, kurā piedalījās trīs cilvēku komandas. Šonedēļ notiks Jēkabpils triatlona sacensības, kas būs pēdējās šajā sezonā, jo vasaras garums Latvijā ir ierobežots. Svētdien, 17.augustā Jēkabpils būs draudzīga tiem, kuru rīcībā nav šosejas velosipēda un kuri pieraduši braukt ar kalnu divriteņiem.

Vienlaikus Čehijā Latvijas labākais garo distanču triatlonists Atis Brikovskis kāpa uz augstākā pjedestāla apbalvošanas ceremonijā, kad tika sveikti viņa vecumgrupas uzvarētāji.

Lielākais pasākums tautas sportā aizvadītajā nedēļā bija 9.Kuldīgas pusmaratons, kurā uzvarēja Dmitrijs Serjogins un Anita Kažemāka. Parasti šis bija gada karstākais pusmaratons, taču šovasar arī citas sacensības daudz neatpalika no Kuldīgas. Tā, piemēram, par karstumu un svelmi daudz tika runāts pēc Liepājas pusmaratona 5.jūlijā.

Cēsīs trīs nedēļu nogales pēc kārtas norisinās ievērojamas sacensības tautas sportā. Aizvadītajā nedēļas nogalē veloseriāla "SEB MTB maratons" sestajā posmā uzvarēja Andžs Flaksis no Dunalkas un Katrīna Jaunslāviete. Nedēļu iepriekš notika apvidus skrējiens "Cēsis Eco Trail", savukārt šonedēļ Cēsu pils pagalmā sabrauks velosporta cienītāji. Veikala "Veloprofs" rīkotās sacensības "Vivus MTB maratons" svētdien, 17.augustā būs nedēļas lielākās sacensības, jo skrējiens "Nike Riga Run" ir pārcēlies uz augustu. 61 kilometru distancēs 200 dalībnieki veiks divus apļus, kamēr aptuveni 300 tautas klases braucēji vienā aplī izbrauks 33 kilometrus. Bezmaksas bērnu brauciens pulcēs vēl pussimtu sacensību dalībnieku. Pēc četriem posmiem kopvērtējuma vadībā atrodas Oskars Muižnieks un Ieva Strēle.

Šosejas riteņbraucējiem divas sacensības šajā nedēļā - trešdien iesildīšanās Biķernieku trasē notiekošajos "Vipsport" veloapļos, kur 12.kārtā, nobraucot septiņus apļus, uzvaru izcīnīja Ivo Viļumovs un Enia Kaņepēja. Svētdien riteņbraucējiem nopietnāks pasākums - Liepājas velomaratons, jo vēju pilsētā atgriežas riteņbraukšanas sacensības. Trase stiepsies cauri Karostai un vedīs braucējus gar Cietokšņa kanāla fortiem. Lai gan šīs distances maršruts dalībniekiem ilgu laiku bija nezināms, starta sarakstā ir lokālpatrioti, kuri vēlas atbalstīt Liepājas velokultūru.

Ja Liepājā tautas sports būs apvienojams ar kultūras pasākumiem un "Fontaine Festival", tad galvaspilsēta nedomā atpalikt. Rīgas svētku plašajā programmā vieta rasta arī sportiskām izklaidēm. "Lucavsalas kauss" pludmales volejbolā divos paralēlos turnīros, "Kanāla regate" ar ūdens velosipēdu sacensībām, diennakts basketbola turnīrs "Krastu mačs", piedzīvojumu sacensības "xRace" pilsētas apstākļos, Rīgas čempionāts skrituļslidošanā ar meistarības demonstrēšanu piecās trasēs, kausa izcīņa BMX ar Baltijas meistariem, airēšanas svētki "Nāc un airē!" pilsētas kanālā. Burātāju kausa, spīdveja GP un alus maratona pieminēšanas vietā, jāatzīmē 24 stundu skriešanas stafete pilsētas ielās.

Skrējējiem šajā nedēļā bija liela izvēle un nebija pašiem jānopūlas ar ideju meklēšanu, kurā virzienā doties. Pirmdien atgriezās "Baložu bizons", kur 5.kārta pēc vasaras karstāko nedēļu pauzes ievadīja sezonas otro pusi. Krosa skriešanas seriālam kopā ir astoņas kārtas, no kurām pēdējās trīs notiks katru pirmdienu līdz septembra pirmajai nedēļai. Seriāla "Juglas apļi" 8.kārta notika otrdien un arī šis nelielais bezmaksas skriešanas seriāls noslēgsies septembrī, jo tas skrējējus pulcē katru otro otrdienu. Ceturtdien notika Siguldas apļu 5.posms, savukārt sestdien, 16.augustā Daugavas stadionā, Rīgā būs "LSC atklātā čempionāta stadiona skrējienos" 5.kārta, kur jebkurš var izmēģināt spēkus klasiskajā 100 metru distancē, 300 metros vai stundas skrējienā pa stadionu. 

Foto: Kaspars Kursinskis

Papildu lokālajām sacensībām nemitīgi notiek koptreniņi, no kuriem vērienīgākie darbadienu vakaros norisinās Mežaparkā un Uzvaras parkā, gatavojoties "Nike Riga Run" skrējienam. Arī Baspēdu ultramaratons strauji tuvojas, tāpēc palielinās interese par ceturtdienu vakaros Vecāķu pludmalē notiekošajiem koptreniņiem.

Noslēdzošā, piektā kārta pienākusi seriālam "Ielūdz Ozolnieki". Nav daudz sacensību Latvijā, kur var noskriet precīzu 10 kilometru distanci. Šī ir viena no iespējām to izmantot. Svētdien, 17.augustā Ozolniekos būs iespēja savu varējumu salīdzināt ar Jeļenas Prokopčukas (32:34) 10 000m skrējienu Cīrihes stadionā. Vēl Ozolniekos būs pieejamas piecu un 2,2 kilometru distances.

Lucavsalas airēšanas seriāls, kas šogad ir parādījies kā dāvana iesācējiem šajā sporta veidā, ceturtdien piedzīvoja savu 5.posmu.

Deviņu kilometru distance divos apļos sacensību dalībniekus veda no Lucavsalas airēšanas bāzes līdz Dzelzsceļa tiltam.  Ar 15 sekunžu pārsvaru uzvaru izcīnīja Sergejs Nemņaševs (47:43). Lai arī pirmajā trijniekā visi bija smaiļotāji, tautas braucējiem šī ir lieliska iespēja mēroties spēkiem arī nelielās sacensībās, krāt kopvērtējuma punktus, gatavoties nākamajiem startiem un pat sacensties ar "SUP" dēļiem. Šī bija lieliska iespēja pēdējam ātrumtreniņam pirms nākamnedēļ gaidāmā psihodēliskā ūdenstūrisma maratona "Salacas mauciens". Lucavsalas seriālam atlikušas vēl divas pēdējās kārtas augusta beigās un septembra sākumā. 

Piedzīvojumu devu varēja gūt trešdienas orientēšanās sacensībās "Magnēts", kad Vārnukrogā bija iespējams ne tikai orientēties klasiskajā veidā, bet arī ņemt dalību "Piedzīvojumu magnēta" sezonas pirmspēdējā - 6.kārtā. Kopvērtējumā pēc piecām kārtām vadībā bija Mārtiņš Godiņš un Dace Linde. Lietainajā trešdienā Vārnukrogā vislabāk veicās Jānim Krūmiņam un sieviešu kopvērtējuma līderei. Vispirms dalībnieki iesila, skrienot ar kartēm pa mežu, pēc tam sekoja veloorientēšanās, kas noslēdzās ar peldēšanu līdz kontrolpunktiem. Nākamnedēļ Pierīgas orientieristi tiksies Garciemā, Baložos un Līčos.

Ceturtdienas vakars bija īpašs ne tikai ar Lucavsalas airēšanos un skriešanu Vecāķu pludmalē. Jānis Brūveris finišēja 5000 kilometru veloceļojumu Rīga-Šamonī-Rīga un jūtas sagatavojies sestdienas "xRace" piedzīvojumu sacensībām. Globalizācijas laikmetā pasaule saraujas. "Piedzīvojumu magnēta" galvenais tiesnesis Normunds Lisovskis vēl trešdienas vēlā vakarā peldināja orientieristus, taču jau sestdien viņš startēs pasaules čempionātā rogainingā, kas norisināsies ASV.

Starp vairāk nekā 400 dalībniekiem un 200 komandām starta sarakstā redzami 26 latvieši. Protams, Latviju pārstāvēs arī Ziemeļamerikā dzīvojošie latvieši. Pēteris Lediņš ir viens no retajiem, kas piepildījis sapni par mežonīgās Jukonas upes 715 kilometru maratonu. Andis Vītoliņš vairākus gadus rāda teicamu sniegumu Bostonas maratonā.

No Latvijas aizbraukušajiem drīkst gaidīt pasaules čempionāta medaļas savās vecumgrupās.

To var sasniegt Alīda Ābola un Imants Čaklis, Anita Liepiņa un Valters Kaminskis, Ilze Lapiņa un Aigars Actiņš, Ligita Grunde un Rolands Laveiķis.

Neticamu sniegumu nule kā parādīja divas latviešu meitenes Somijā, kur 24 stundu rogainingā Aiva Jakovela un Alda Bražūne izcīnīja trešo vietu kopvērtējumā (2180 punkti) un parādīja vislabāko sniegumu starp sieviešu komandām.

Tuvākās dāmas bija patālu ar 1950 punktiem. Atliek vien pasapņot par medaļām pasaules čempionātā Dienviddakotā.

Dīvānos palicēji var brīvdienās mierīgi vēlreiz noskatīties interviju ar ekstrēmā triatlona "Norseman" finišētāju Ilmāru Kelmeru. Viņš dalījās iespaidos gan par grūtākajiem brīžiem distancē, gan par skarbajiem treniņiem gatavošanās procesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti