«Lieldienu balva» Pārdaugavā pulcēs orientieristus sprinta un taku disciplīnās

Otrajās Lieldienās Rīgā 14.reizi notiks orientēšanās sacensības “Lieldienu balva”. Šoreiz sacensības notiks Dzirciemā un Dzegužkalnā, informēja Latvijas Orientēšanās federācija (LOF).

Pirmās sacensības notika 2002.gadā Bastejkalna apkārtnē, un turpmāk tās notikušas katru gadu Otrajās Lieldienās dažādās Rīgas vietās: Kronvalda parkā, Vecrīgā, Ķīpsalā, Uzvaras parkā, Āgenskalnā, Grīziņkalnā, Vecāķos, Pētersalā. Pirmajos gados sacensības notika tikai orientēšanās sprinta distancē, kas ir 12-15 minūšu skrējiens. Tāpat tika piedāvāta arī pastaigas veida orientēšanās distance sporta veida iesācējiem. 

Sākot ar 2009.gadu paralēli sprinta sacensībām notiek arī taku orientēšanās (Taku-O) sacensības, kurās dalībnieki sacenšas navigācijas prasmē un precizitātē. Taku-O sacensībās kopējā konkurencē sacenšas gan „skrienošie” sportisti, gan dalībnieki ar kustību traucējumiem, jo šajā disciplīnā pārvietošanās ātrumam nav nozīmes. Jāpiebilst, ka Latvijai ir savs pasaules čempions Taku-O disciplīnā - Guntars Manuks.

Ja 2002.gadā sacensībās piedalījās 186 dalībnieki, tad 2014.gadā dalībnieku skaits bija jau 681.

Arvien populārākas kļūst atklātās grupas, kurās dalībnieki, nesteidzīgi pastaigājoties, var apgūt pirmās orientēšanās sporta iemaņas, lai vēlāk pievienotos kuplajam Latvijas orientieristu pulkam.

Šogad sacensības "Lieldienu balva" notiks 6.aprīlī Pārdaugavā – Dzirciema un Dzegužkalna apkaimē. Sacensību centrs būs novietots Rīgas 41.vidusskolas sporta laukumā. Starts atklātajās grupās no plkst. 11.00 līdz 12.30. Paralēli pašu dalībai būs iespēja pavērot, kā skrien labākie Latvijas sportisti un viesi no ārzemēm. Lieldienu balvu rīko orientēšanās klubs "Mona" ar Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti