Lēnākajā ceļā uz Rio dosies ar divriteņiem un airu laivu

Piedzīvojumu apvienības “Bored of Borders” dalībnieki uzsāk gatavošanos projekta “The Slowest Way to Rio” realizācijai. Piedzīvojuma laikā riteņbraucēji un airētāji veiks ceļu no Rīgas uz nākamo olimpisko spēļu galvaspilsētu - Riodežaneiro, pavēstīja Kārlis Bardelis.

Projekta starts paredzēts 2016.gada martā, kad projekta dalībnieki uzsāks 13 300 kilometru garo ceļu no Latvijas galvaspilsētas Rīgas. 60 dienās ar divriteņiem plānots veikt 7700 kilometrus līdz Senegālas galvaspilsētai Dakārai. 5600 kilometrus 90 dienās no Dakāras līdz Riodežaneiro paredzēts veikt ar okeāna airu laivu, šķērsojot Atlantijas okeānu.

Ceļā netiks izmantoti motori, buras vai citi ārēji dzinējspēki, turklāt līdzi nedosies atbalsta transports vai glābšanas kuģis — visu maršrutu plānots veikt, paļaujoties tikai uz cilvēka ģenerētu spēku.

Okeāna airu laiva (ocean rowing boat) ir speciāli šim mērķim gatavota stiklašķiedras vai finiera laiva, kas aprīkota ar navigācijas sistēmu, ūdens atsāļošanas filtru sistēmu, rācijām, satelīt telefonu, airēšanas slīdkrēsliem, airiem. Laiva pamatā ir vaļēja, bez jumta virs airēšanas slīdkrēsliem, bet ar mazu, slēgtu tilpni pārtikas glabāšanai laivas priekšgalā un mazliet lielāku tilpni gulēšanai atpūtas brīžos aizmugruē.

Visus šī projekta ietvaros plānotos 13 300 kilometrus veiks Kārlis Bardelis un Jānis Zunda.

Sauszemes un ūdens posmos viņiem pievienosies draugi un domubiedri, kuri veidos divas projekta komandas daļas — minējus, kuri ar velosipēdiem dosies no Rīgas līdz Dakārai, un airētājus, kuri airu laivā šķērsos Atlantijas okeānu, no Dakāras nokļūstot Riodežaneiro 2016. gada augustā, vasaras olimpisko spēļu laikā.

“Bored of Borders” jau īstenojuši vairākus izaicinājumu pilnus piedzīvojumus – piemēram, 2013.gadā 60 dienas ilgs un 6247 kilometru garš pārbrauciens ar apvidus skritulļslidām no tālākā Eiropas ziemelļu punkta Nordkapa līdz tālākajam dienvidu punktam Gibraltāra ragam.  „Pedal for no Medal” labdarības velobrauciens no Rīgas līdz Sočiem, kur notika 2014.gada ziemas olimpiskās spēles, 17 dienās ar velosipēdu veicot 2840 kilometrus.

Projekta laikā tika savākti ziedojumi vairāk nekā 8000 eiro Bārnu slimnīcas rekonsturkcijai.

2014. gadā ar slēpēm šķērsota Somija pa polārā loka līniju, veicot 250 kilometrus pa mazapdzīvotu apvidu. 2014.gada vasarā bijusi dalība labdarības velomaratonā „Baltijas ceļš”, 24 stundās veicot 600 kilometru garu distanci pāri visām trim Baltijas valstīm.

Daļa no piedzīvojuma ir idejas rašanās brīdis, izpētes stadija, treniņi un arī nepieiešamā ekipējuma, speciālās pārtikas sagāde. Līdz šim “Bored of Borders“ piedzīvojumiem sekot varēja īsi pirms kārtējā starta un projekta norises laikā, tādējādi nereti liekot domāt, ka komandā ir profesionāli sportisti, loģistikas un mārketinga speciālisti. Lai mainītu šo uzskatu, visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar procesu no idejas dzirksteles brīža līdz sekmīgai tās realizācijai.

Nākamo mēnešu laikā projekta realizētāji piedāvās informāciju gan par treniņiem, gan par sadarbības veidošanu ar projekta atbalstītājiem, gan par labdarības projektu, ko līdztekus piedzīvojumam plānots īstenot. Tiks veidota arī sadarbība ar Latvijas skolām, kurās organizēs klātienes un virtuālas tikšanās, lai savienotu darbu skolā ar piedzīvojuma vidi, tādējādi paplašinot mācību procesu ārpus ikdienas četrām sienām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti